Sięgając do niezwykłych archiwów Marks & Spencer, mieszczących się w Leeds, Alexa i zespół projektantów M&S, odbyli wspólną podróż do źródeł brytyjskiej mody. Jej owocem jest Archive by Alexa, pierwszy z serii projektów "M&S &", czyli niezwykłych, limitowanych kolekcji, tworzonych przez M&S we współpracy z najbardziej intrygującymi projektantami, markami oraz ikonami mody i stylu.

Kolekcja składa się z 31 elementów, pieczołowicie wybranych i wystylizowanych przez Alexę i zespół M&S. Wyjątkowe wyczucie stylu Alexy pozwoliło zinterpretować klasyczne elementy w duchu najnowszych trendów. Wprowadzenie nowoczesnych tkanin i palety kolorów zaowocowało nowoczesną kolekcją, która czerpie pełnymi garściami z najlepszej brytyjskiej tradycji. Kampania promująca kolekcję ruszy w kwietniu, a sama Alexa weźmie czynny udział w jej przygotowaniu.

"Od zawsze mam sentyment do Marks & Spencer. Jestem ogromnie podekscytowana tym, że mogę być częścią tego niezwykłego projektu. Przyglądanie się historii przemian społecznych i ewolucji brytyjskiej mody, którą M&S uosabia, ma w sobie coś bardzo poruszającego” - mówi o współpracy Alexa.

Premiera Archive by Alexa planowana jest na kwiecień 2016 roku. Kolekcja będzie dostępna w wybranych sklepach M&S oraz na stronie internetowej marksandspencer.com.