Nie będzie to nic odkrywczego, jeśli napiszemy, że filmy i seriale (a właściwie wszystko, co dzieje się w pop-kulturze) ma przełożenie na trendy w kolejnych sezonach. Dotyczy to gorących nowości (najlepszym przykładem z ubiegłego roku jest „Wednesday” z Jenną Ortegą w roli głównej), jak i starszych produkcji, o których ponownie zrobiło się głośno po latach – bo np. trafiły na jedną z popularnych platform streamingowych. Wszystko wskazuje na to, że jesienią 2023 będziemy inspirować się „Zmierzchem”. A właściwie jedną z bohaterek pierwszego z serii filmów, która powstała na podstawie bestsellerowych powieści autorstwa Stephenie Meyer. 

Alice Cullen Hair, czyli zaskakujący trend na jesień 2023 (nie tylko) dla fanek sagi „Zmierzch”

Według wielu osób, Alice Cullen to najbardziej stylowa postać w „Zmierzchu”. Inspirowała w 2008 roku, gdy światło dzienne ujrzał pierwszy z bijących rekordy popularności filmów, a cały świat oszalał na punkcie historii miłości wampira i nastolatki (toxic vibes). I, jak się okazuje, inspiruje teraz. Wyszukiwanie frazy „Alice Cullen Hair” w przeglądarkach internetowych wyraźnie wzrosło po tym, jak 8-letnia córka jednej z użytkowniczek TikToka zdecydowała się na cięcie właśnie w stylu wspomnianej bohaterki.

Próbuję powiedzieć mojej 8-latce, żeby nie robiła sobie fryzury Alice Cullen – napisała internautka. 

Cóż, ten pomysł rzeczywiście wydaje się dość zaskakujący (szczególnie dla nas, które wyszły już ze swojej „Twilight era”). Natomiast wideo zostało odtworzone ponad 12 milionów razy. Poza tym zebrało ponad 14 tysięcy komentarzy. I nie ma wątpliwości, że fryzura Alice Cullen Hair ma więcej fanek i fanów. 

Pozostaje pytanie, czym wyróżnia się fryzura w stylu Alice Cullen? To bob. Jednak daleko jej do klasycznej wersji kultowego cięcia. Przypomnijmy, że włosy przyrodniej siostry Edwarda Cullena były lekko zmierzwione, przez co wydawały się nieidealne, stylizowane jakby od niechcenia. Sięgały mniej więcej linii jej szczęki. A, co warto podkreślić, to najmodniejsza długość na sezon jesień-zima 2023/2024. 

Modne fryzury na jesień 2023 – Alice Cullen Hair i inne hot propozycje

Oczywiście Alice Cullen Hair to tylko jedna z interesujących propozycji na nadchodzący sezon. Jeśli planujecie metamorfozę, weźcie również pod uwagę różne wariacje na temat boba, na czele z lobem (znanym również jako long bob) czy italian bobem w stylu bohaterek „Białego Lotosu”. Osoby, które myślą o grzywce, powinny zainspirować się Jane Birkin i jej ikoniczną fryzurą. Kolejna hot propozycja na jesień 2023 to pixie. A to wszystko dzięki Florence Pugh, czyli popularnej aktorce i it-girl, która nieustannie nas inspiruje.