Jak podaje „The Hollywood Reporter” firma producencka Lionsgate Television rozpoczęła wstępne prace nad przeniesieniem serii książek Stephanie Meyer na mały ekran. Oto wszystko, co wiemy o serialu  opowiadającym chyba najpopularniejszą historię miłosną dwójki wampirów.

Saga „Zmierzch” jako serial

Po pięciu szalenie popularnych filmach niebawem do sagi „Zmierzch” dołączy serial! Ponieważ informacja jest tak świeża, nie wiadomo, która platforma streamingowa zdecyduje się na wypuszczenie produkcji. Pewne jest, że wiele osób już zaciera ręce, bo sukces tego projektu jest wręcz gwarantowany – filmowe adaptacje zarobiły ponad 3,4 miliarda dolarów na całym świecie i rozwinęły kariery Kristen Stewart oraz Roberta Pattinsona, którzy grali główne role Belli oraz Edwarda. Niestety na ich powrót fani raczej nie mają co liczyć, ponieważ obydwoje wielokrotnie dawali do zrozumienia, że etap „Zmierzchu” mają już za sobą. Nie mówiąc już o tym, że Stewart ma 33 lata, a Pattinson 36, więc z każdym kolejnym rokiem granie nastolatków staje się zwyczajnie niewiarygodne.

Nieznana jest również data premiery, ani potencjalny rok premiery. Wciąż poszukiwana jest odpowiednia ekipa do stworzenia serialu. Mówi się jednak, że w pisanie scenariusza ma być zaangażowana sama autorka serii. To analogiczna sytuacja, jak w przypadku potwierdzonego niedawno serialu o „Harry'm Potterze”, którego executive producer będzie J.K. Rowling. Przypomnijmy, że wiadomość o serialowej wersji przygód małego czarodzieja również zelektryzowała fanki i fanów oraz... wywołała sporo kontrowersji.

Powstanie serialowej adaptacji „Zmierzchu” wpisuje się więc w trend na odświeżone wersje starych hitów, lub jak niektórzy mówią, „na odgrzewanie starych kotletów”. Ciekawe, co na to najwierniejsi fani, którzy jednak postać Belli i Edwarda już zawsze będą kojarzyć z niezastąpionym duetem Kristen Stewart & Robert Pattinson. Jesteście gotowi na ich nowych odtwórców?