„Alice, Darling” – Anna Kendrick w nowej roli

Anny Kendrick nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aktorka, która zdobyła międzynarodową popularność za sprawą ekranizacji sagi „Zmierzch” oraz filmów z serii „Pitch Perfect”, konsekwentnie rozszerza swoje zawodowe portfolio. Nominowana do Oscara i Złotego Globu za rolę w dramacie „W chmurach” (2015) z Georgem Clooneyem, podbiła serca widzek i widzów występami w hitowej produkcji „Zwyczajna przysługa” (czekamy na sequel!) oraz serialu HBO „Love Life”.

Podczas gdy gwiazda szykuje się do reżyserskiego debiutu (ma zamiar zrobić thriller true crime „The Dating Game”), my z niecierpliwością wyczekujemy najnowszego filmu, w którym zagrała. Co wiemy o „Alice, Darling”?

„Alice, Darling” – fabuła

Psychologiczny thriller „Alice, Darling” to historia tytułowej bohaterki, która wraz z przyjaciółkami udaje się na babski wypad za miasto. Alice skrywa przed dziewczynami prawdę o swoim chłopaku, który znęca się nad nią psychicznie. Wyjazd przybiera nieoczekiwany obrót, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika jedna z miejscowych kobiet, a niezapowiedzianą wizytę przyjaciółkom składa partner głównej bohaterki.

Mrożące krew w żyłach wydarzenia konfrontują postać, w którą wciela się Anna Kendrick, z nieuświadomioną prawdą o sobie i relacjach z innymi.

Według studia Lionsgate, „Alice, Darling” różni się od innych filmów o przemocowych związkach, ponieważ zabiera widzów „w głąb coraz bardziej osłabionej psychiki głównej bohaterki, której udręka odsłania się w trudnych do oglądania momentach”. Jednocześnie wytwórnia podkreśla, jak ważnym elementem fabuły jest kobieca przyjaźń, która „pomaga zmierzyć się Alice z jej demonami”.

„Alice, Darling” – obsada i twórczynie

Za kamerą „Alice, Darling” stanęła Mary Nighy, dla której jest to fabularny pełnometrażowy debiut reżyserki. Do tej pory jako aktorka wystąpiła m.in. w produkcjach: „Maria Antonina”, „Tormented” i „Panna Marple: Hotel Bertram”.

Scenariusz napisała Alanna Francis, która wcześniej odpowiadała za warstwę literacką filmu „The Rest of Us”z Heather Graham.

Zobacz także:

 „Alice, Darling” zapowiada się tym lepiej, że poza Anną Kendrick na ekranie zobaczymy wiele nieopatrzonych jeszcze twarzy. To miła odmiana od niezliczonych ostatnio superprodukcyjniaków, w których wciąż oglądamy te same gwiazdy. W obsadzie filmu Mary Nighy znaleźli się m.in.:

  • Kaniehtiio Horn, którą możecie kojarzyć z takich tytułów jak „Immortals. Bogowie i herosi”, „W drodze” czy „Podróż do wnętrza Ziemi”,
  • Wunmi Mosaku – aktorka mająca na koncie m.in. produkcje „Czyj to dom?”, „Miasto jest nasze” i „Kraina Lovecrafta”,
  • Charlie Carrick, którego znacie z realizacji „Nastoletnia Maria Stuart” czy „Powrót do Streetsville”.

„Alice, Darling” – zwiastun

W pierwszej połowie grudnia 2022 roku studio Lionsgate pokazało zwiastun „Alice, Darling”. Trzeba przyznać, że jest mocny. Kendrick w roli trzydziestoparolatki, której życie jest coraz mocniej kontrolowane przez partnera i która w pewnym momencie osiąga stan krytyczny, wypada bardzo przekonująco. Całość zapowiada się świetnie. Zobaczcie!

„Alice, Darling” – premiera

Film „Alice, Darling”, do którego zdjęcia powstały w Kanadzie, miał uroczystą premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Krytyka doceniła występ Anny Kendrick (według Benjamina Lee z „The Guardian” najlepszy w dotychczasowej  karierze nominowanej do Oscara aktorki) oraz „pełny inteligencji i wrażliwości wgląd na przemoc emocjonalną w związku”.

Światowa premiera produkcji została zaplanowana na 20 stycznia 2023 roku. Nie ma jeszcze jasności, kiedy „Alice, Darling” trafi do polskiej dystrybucji.