„Poruszający”, „niesamowity”, „hipnotyzujący” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w sieci po tym wyjątkowym występie. Andrea Bocelli dał wczoraj wielkanocny koncert na żywo w katedrze w Mediolanie. Całość transmitowana była na YouTube i do tej pory wideo odtworzono ponad 26 milionów razy! Ci, którzy widzieli koncert przyznali, że nie kryli łez wzruszenia. Światowej sławy tenor zaśpiewał bowiem na żywo w pustej katedrze – katedrze, która jest budynkiem-symbolem. To jedna z najsłynniejszych budowli we Włoszech, które od tygodni walczą z rozprzestrzeniającymi się zakażeniami i rosnącą ilością zgonów. Na co dzień pełna ludzi, z tłumem turystów zgromadzonych na placu wokół niej, z powodu COVID-19 została zupełnie wyłączona z użytku, jak wszystkie inne zabytki i miejsca publiczne. Tradycyjnie w czasie Wielkanocy jej wnętrza wypełnili by wierni. Wczoraj był tam jedynie Andrea Bocelli z nieliczną ekipą techniczną, i przy akompaniamencie organów kościelnych dał 25-minutowy koncert, którego część odbyła się także przed drzwiami katedry. Tam tenor zaśpiewał w języku angielskim m.in. Amazing Grace, religijną pieśń autorstwa Johna Newtona.

W nagraniu poprzedzającym koncert Bocelli mówi o tym, że wierzy w siłę jaką daje wspólna modlitwa, szczególnie w takie dni jak Święta Wielkanocne, które są celebracją życia. Podkreślił także moc muzyki, która jednoczy, pozwala przeżywać te chwile wspólnie. Sam koncert pod nazwą Music for Hope miał być przesłaniem miłości, uzdrowienia oraz właśnie nadziei dla całego świata. Andrea Bocelli od samego początku kryzysu związanego z koronawirusem jest zaangażowany we wspieranie szpitali i personelu, który ratuje życia osobom zakażonym. Fundacja jego imienia (The Andrea Bocelli Foundation) zbiera fundusze, dzięki którym możliwy jest zakup najpotrzebniejszych sprzętów czy wyposażenia medycznego. Pod wideo z koncertu znajduje się link do zbiórki, w którym zebrano już ponad 228 tysięcy euro.

O tym, że gotyckie wnętrza i fenomenalny śpiewak okazały się nieprawdopodobnym duetem, a sam występ przejdzie do historii, możecie przekonać się sami. Obejrzycie poniżej koncert z katedry w Mediolanie – Andrea Bocelli: Music for Hope.