Amerykański magazyn Variety jest organizatorem gali Power of Woman, która oddaje cześć kobietom zmieniającym świat. Na wydarzeniu pojawiły się topowe gwiazdy: Katy Perry z Orlando Bloomem, Jenna Dewan, czy nagrodzona poetka Amanda Gorman, której statuetkę wręczyła Angelina Jolie. Aktorka wygłosiła przemówienie, a na czerwonym dywanie pozowała do zdjęć z adoptowaną córką Zaharą. Zobaczcie sami!

Angelina Jolie podczas gali Power of Women oddaje hołd Amandzie Gornan

Angelina Joli to aktorka, reżyserka i działaczka społeczna, która jest przykładem kobiecej siły, niezależności i humanitaryzmu. Na uroczystość w Beverly Hills przybyła, by oddać hołd innym niezwykłym kobietom. Towarzyszyła jej córka Zahara, która bardzo chciała poznać poetkę i aktywistkę Amandę Gorman, mającą pojawić się podczas wydarzenia. Literatka urzekła świat swoim wystąpieniem podczas inauguracji prezydentury Joe Bidena. Angelina Jolie nie tylko wręczyła jej nagrodę podczas gali, ale również wygłosiła wzruszające przemówienie. Wyraziła swoje wsparcie dla młodych dziewczyn na całym świecie, w tym przede wszystkim dla kobiet w Afganistanie.

Tak więc oprócz świętowania twoich niezwykłych osiągnięć, Amando, honorujemy także ciebie 7-latkę i każdą inną młodą dziewczynę, która czuje, że jest samotna, że jest outsiderem, kiedy po prostu poznaje siebie (…). Tak wielu dziewczynom odmawia się rozwoju w życiu — przez biedę, słowa dezaprobaty, zaciśniętą pięść lub stal pistoletu. Ile takich Amand mieszka w Afganistanie, ukrywając swoje dzienniki, czekając, czy będą mogły chodzić do szkoły? Tak jakby każdy miał prawo decydować, co kobieta może, a czego nie może zrobić ze swoim umysłem i ciałem.

Angelina Jolie z córką Zaharą na czerwonym dywanie

Jak wspominaliśmy, 16-letniej córki Angeliny Jolie Zahary Jolie Pitt nie mogło zabraknąć na wydarzeniu. Pochodząca z Etiopii nastolatka jest jednym z sześciorga dzieci Angeliny Jolie i Brada Pitta obok Shiloh, bliźniaków Knox i Vivienne oraz adoptowanych Maddoxa i Paxa. Zahara wybrała na galę kremowy zestaw od Versace i radośnie pozowała do zdjęć. Przekonajcie się, zaglądając do naszej galerii. Jednak pasją dziewczyny nie jest aktorstwo, a projektowanie własnej biżuterii, w czym pomaga jej ceniony jubiler Robert Procop.

Angelina Jolie i Brad Pitt – walka o dzieci

Angelina odrzuca kolejne propozycje filmowe, by móc spędzać jak najwięcej czasu z dorastającymi dziećmi. Mimo to, batalia sądowa, którą od kilku lat prowadzi ze swoim ex-mężem Bradem Pittem o prawo do opieki nad potomstwem, nie zakończyła się dla niej pomyślnie. Aktorka chce wyłącznego prawa do opieki nad nimi, ponieważ zarzuca byłemu mężowi znęcanie się nad dziećmi. To z pewnością nie koniec walki, kiedyś jednej z najpiękniejszych par Hollywood.