Anja Rubik i Sasha Knezević sprawiali wrażenie pary, która perfekcyjnie się dopełnia. Oboje mieli (i wciąż zresztą mają) wyjątkową umiejętność przyciągania uwagi - zwłaszcza wtedy, gdy pojawiali się na czerwonym dywanie. Ich rozstanie, a potem rozwód było niemałym zaskoczeniem - nic przecież nie wskazywało na kłopoty w raju. A jednak małżeństwo Anji i Sashy, choć w przyjaźni, rozpadło się. Jak wyglądał ich związek? Co ich połączyło, a co podzieliło? Poznajcie historię tej miłości.

Gdzie i jak poznali się Anja Rubik i Sasha Knezević?

Kiedy spotkali się po raz pierwszy w 2007 roku - zupełnym przypadkiem - nie poczuli „tego czegoś”, choć jak wspominali później, spodobali się sobie. Oboje byli w pracy, skupieni na zadaniu do wykonania. Mieli do zrealizowania modową reklamę, a poza tym gdzieś daleko czekali na ich partnerzy, z którymi od dłuższego czasu byli związani. Nic więc nie wskazywało na to, że los, w innej sytuacji niż praca, mógłby ich ze sobą połączyć.

Anja i Sasha musieli być sobie po prostu przeznaczeni. Ponowne spotkanie również bowiem było dziełem przypadku. Pewnego pięknego dnia wpadli na siebie na ulicy i to właśnie tam dopadła ich strzała amora.

Było jak w filmie. Szłam ulicą, spieszyłam się na jakąś sesję i nagle zatrzymał mnie na ulicy: »Aniu, to ja, Sasha, pamiętasz, pracowaliśmy razem?«. […] Faktycznie wspólnie nagrywaliśmy reklamę w Nowym Orleanie. Pamiętam, że bardzo mnie wtedy zafascynował, ale ja byłam z Łukaszem, a on miał dziewczynę. Nawet się nie wymieniliśmy telefonami. Kiedy teraz spotkaliśmy się w Nowym Jorku, Sasha zaproponował, żebyśmy następnego dnia wypili wspólnie poranną kawę. Zgodziłam się, ale nawet do głowy mi nie przyszło, że to będzie randka – wspominała Anja Rubik na łamach magazynu Viva.

Historia miłości Anji Rubik i Sashy Knezević'a. Od pierwszej randki w Central Parku do zaręczyn

Anja i Sasha, którzy pomieszkiwali wówczas w Nowym Jorku bez trudu wybrali miejsce spotkania - padło na Central Park - miejsce, w którym lubili bywać, niezależnie od pogody. Pierwsza randka szybko przerodziła się w drugą i kolejną. Jednocześnie, jak zapewniała później w wywiadzie Anja, jej związek z tajemniczym Łukaszem, umarł śmiercią naturalną. 

Będąc w związku z Sashą Anja Rubik stała się modelką numer jeden na świecie, ale znacznie większym „sukcesem” był fakt, że to nie dzięki kolejnym sesjom zdjęciowym, czy okładkom magazynów, a partnerowi nabrała prawdziwej, szczerej pewności siebie:

Dzięki niemu uwierzyłam w siebie. Do tej pory wcale nie miałam na swój temat najlepszego zdania. Bywały dni, kiedy nie czułam się kobieco. Teraz jestem szczęśliwa, że mam takie, a nie inne biodra, że nie jestem typem chłopczycy. Sasha zarzuca mnie komplementami, pięknie potrafi do mnie mówić. Kiedy słucham jego słów, czuję, jakby mi rosły skrzydła - wyznała modelka w rozmowie z Vivą.

CHANCE YEH /Patrick McMullan via Getty Images

Zobacz także:

Anja i Sasha nie zwlekali z legalizacją swojego związku. Zaręczyli się w 2010 roku po ok. 2,5 roku znajomości 2010 roku. Wyjątkowe dla obojga wydarzenie miało miejsce w Wiedniu - mieście, w którym Sasha spędził znaczną część swojego życia.

Ślub Anji Rubik i Sashy Knezević'a. Bajkowa ceremonia na rajskiej wyspie i niezapomniana suknia Petera Dundasa

Anja Rubik i Sasha Knezević wzięli ślub 16 lipca 2011 roku, niespełna siedem miesięcy po zaręczynach. Uroczystość, choć zorganizowana została w sposób absolutnie wyjątkowy, była raczej kameralna. Zorganizowano ją, nie jak twierdziły media w Barcelonie, a w miejscowości Deia, zlokalizowanej na hiszpańskiej Majorce. Anję do ołtarza poprowadził tata, a sama ceremonia została przeprowadzona w obrządku prawosławnym.

Supermodelka sakramentalne tak powiedziała w przepiękniej, niesamowicie oryginalnej krótkiej sukni z długim trenem, zaprojektowanej specjalnie dla niej przez Petera Dundasa z domu mody Emilio Pucci. Kreacja wielokrotnie trafiała do zestawień najpiękniejszych sukien ślubnych gwiazd show-biznesu, a w 2013 roku została zaprezentowana na „The Iconic Wedding Dress” - wyjątkowej wystawie zorganizowanej w Londynie przez „Brides Magazine”.

Wesele Anji Rubik i Sashy Knezević odbyło się w luksusowym hotelu La Residencia. Panna młoda w jego trakcie zmieniła suknię - przebrana się w koronkową kreację w stylu vintage, również zaprojektowaną przez Petera Dundasa (który, co ciekawe, był jednocześnie jednym z gości weselnych). Bawiono się podobno do białego rana przy akompaniamencie serbsko-hiszpańskiej kapeli. 

Ślub był spontaniczny, wszystko zrobiliśmy w trzy miesiące [...] To była mała ceremonia. Razem z dziećmi było 58 gości. Przyjechali z całego świata - z Polski, z Argentyny. Oczywiście były osoby ze świata mody, ale tylko bliscy znajomi - opowiadała po swoim ślubie Anja Rubik.

Rozwód Anji Rubik i Sashy Knezević'a. Anja Rubik po latach ujawniła powód rozstania z Sashą

Anja Rubik zalicza się do grona gwiazd, które nie zdradzają publicznie zbyt wielu szczegółów na temat swojego życia prywatnego, a więc przez cały czas trwania swojego małżeństwa konsekwentnie unikała ujawniania pikantnych szczegółów. U boku męża pojawiała się publicznie, często również na czerwonym dywanie, jednak stroniła od wypowiedzi na temat dzieci, czy tego, w jakich kwestiach mają z mężem inne zdania.

W połowie 2016 roku mediami wstrząsnęła wiadomość o rozwodzie Anji Rubik i Sashy Knezević'a.

Jego powodem były inne życiowe priorytety, o czym dowiedzieliśmy jakiś czas później od samej Anji.

Dramatu nie było, bo nasze rozstanie było rozciągnięte w czasie. Po drodze okazało się, że chcemy żyć innym życiem, mieszkać w innych miejscach, ale się nadal lubiliśmy. Więc to była trudna, długo podejmowana decyzja. Ostatecznie uznaliśmy, że aby to mogło dalej funkcjonować, to albo on musiałby z wielu rzeczy zrezygnować, albo ja. I doszliśmy do wniosku, że albo ja bym mu nie wybaczyła, albo on mnie. Tak się nie da żyć - wyznała Anja Rubik tuż po rozwodzie na łamach magazynu „Wysokie Obcasy Extra”. 

W 2023 roku Anja Rubik udzieliła wywiadu portalowi Plotek.pl, w którym podkreśliła, że rozstanie przebiegło w zdrowej atmosferze, para nigdy nie miała ze sobą konfliktu, a jedynym problemem był fakt, że ona i Sasha chcieli od życia czegoś innego:

Jak my się rozstawaliśmy, to nie było tak, że ja coś zrobiłam czy on coś zrobił […] Nasze drogi zaczęły się mocno rozchodzić. Ja chciałam czegoś innego od życia, on chciał czegoś innego. Rozeszliśmy się w dwie strony i rozstawaliśmy się bardzo długo. Bo nadal się lubiliśmy. Nadal się szanowaliśmy jako ludzie. To była smutna decyzja, ale konieczna, bo byliśmy nieszczęśliwi - powiedziała serwisowi Plotek.pl modelka.

Anja Rubik i Sasha Knezević - nowe związki. Czy ex-para ma ze sobą kontakt?

Od rozwodu Anji Rubik i Sashy Knezević'a minie w tym roku siedem lat. W 2019 roku na łamach „Vivy” ukazał się wywiad z Sashą, w którym przyznał, że ma sporadyczny kontakt z byłą żoną: Każde rozstanie jest trudne, nie ma łatwych rozstań. Myślę, że my mamy szacunek do siebie i to daje nam możliwość pozostania przyjaciółmi - powiedział.

Obecnie Anja Rubik związana jest z australijskim fotografem Adrianem Sternem i jak zapewnia - jest gotowa, by wkrótce zostać mamą. Sashy Knezević również jest w szczęśliwej relacji, której owocem są dwaj synowie - Andij i Marko. Modeling porzucił, bo jak mówiła sama Anja Rubik w 2009 roku, traktował go jak dobrze płatne zajęcie, szukając swojego miejsca w świecie. Zawodowo zajął się tworzeniem sztuki.