Anja Rubik w świecie mody osiągnęła praktycznie wszystko, o czym tylko może zamarzyć supermodelka. 38-latka wielokrotnie pojawiała się na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów na świecie, a także pracowała dla największych domów mody, między innymi  Yves Saint Laurent, Paco Rabanne, Carolina Herrera, Dolce & Gabbana, Karl Lagerfeld, Moschino czy Gucci. Mimo że wciąż spełnia się jako modelka, Rubik od kilku lat dała się poznać także jako niezwykle zaangażowana w sprawy społeczne aktywistka. W 2018 roku założyła fundację SEXED.PL, której celem jest pogłębienie świadomości społeczeństwa w zakresie edukacji seksualnej. 

Anja Rubik o macierzyństwie 

Anja Rubik zalicza się do grona gwiazd, które nie zdradzają publicznie zbyt wielu szczegółów ze swojego życia prywatnego. W sierpniu 2016 roku polska supermodelka ogłosiła rozstanie ze swoim mężem, serbskim modelem, Sashą Knezevicem, z którym pięć lat wcześniej wzięła ślub na Majorce. Od tego czasu gwiazda wybiegów nie była w żadnym oficjalnym związku.

Wszystko zmieniło się w marcu bieżącego roku, gdy podczas rozmowy z jednym z magazynów, Rubik zdradziła, że jest szczęśliwie zakochana, a jej serce skradł australijski fotograf Adrian Stern. Z kolei w najnowszym wywiadzie 38-latka przyznała, że mimo trudnych czasów w jakich przyszło nam żyć, czuje się gotowa, by zostać mamą i coraz częściej myśli o powiększeniu rodziny.

Mnie to bardzo zaskoczyło. Logicznie myśląc powinno być na odwrót. Byłam w Ukrainie, byłam we Lwowie, pracuję z organizacjami, obserwuję, co się dzieje z naszą planetą i to nielogiczne, że myślę o tym, żeby dać życie małemu człowiekowi, który wkroczy w świat... No właśnie – nie wiadomo jaki. To chyba nasza biologia, zwierzęce przeżycie – wyznała w rozmowie z serwisem Pudelek.pl. 

To wszystko jest połączone. Trafiłam na osobę, z którą wyobrażam sobie, że mogłabym mieć dziecko. Nowe życie daje też nową nadzieję. Takiej malutkiej nadziei teraz potrzebuję – dodała.