Anja Rubik: życie prywatne

Bez wątpienia Anja Rubik jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych Polek na świecie.  38-latka ma na koncie okładki najważniejszych pism o modzie, w tym „Glamour”, „Vogue”, „Numéro” oraz „Harper’s Bazaar”, a także współprace z najbardziej prestiżowymi domami mody (na czele z Chanel, Versace, Valentino, Saint Laurent, Givenchy, Ralph Lauren). Poza byciem modelką angażuje się w ważne dla niej projekty społeczne i polityczne.

Media emocjonują się nie tylko jej niezaprzeczalnymi sukcesami zawodowymi, ale z wielką ciekawością śledzą także jej życie prywatne. W 2011 roku została żoną serbskiego modela, Sashę Knezevicia. Para rozstała się jednak w 2016 roku –  przyczyną były rzekomo różne priorytety życiowe. Od tego czasu Polka bardzo rzadko opowiadała o swoich uczuciach. Jednak przy okazji jej wizyty w dotkniętej wojną Ukrainie dowiedzieliśmy się, że od kilku lat jest w związku.

Anja Rubik: obecny partner

Jak ustaliły media, jej wybrankiem jest pochodzący z Australii fotograf Adrian Stern. Para na co dzień mieszka w Kapsztadzie (RPA) i nierzadko łączy siły w rozmaitych projektach artystycznych. Teraz, w wywiadzie udzielonym magazynowi „Viva”, gwiazda potwierdziła rewelacje o partnerze. Przyznała:

Jestem w związku i czuję się bardzo szczęśliwa. Spotkaliśmy się w dobrym momencie, jestem dojrzalsza, już wiem, czego nie chcę. Po różnych doświadczeniach wiem, co mi pasuje, a co się nie sprawdzi. Nie muszę godzić się na żadne życiowe kompromisy, tylko małe, jak na przykład buty porozrzucane w korytarzu, które nie powinny tam leżeć, ale… leżą. I niczego to nie zmienia. Bardzo się wspieramy, uzupełniamy, rozumiemy. To jest piękny związek, muszę przyznać. 

Rubik wyjaśniła, że jej obecna relacja opiera się na partnerstwie i bezustannych rozwijaniu się przy drugiej osobie:

Nie szukałam w mężczyźnie poczucia bezpieczeństwa, bo zbudowałam swoje życie i byłam w nim bezpieczna. (...) Mój partner często zwraca uwagę na rzeczy, których ja nie dostrzegam. Ciągle się przy nim rozwijam, to jest szalenie ważne. Ja uczę się od niego, on ode mnie. Zaczęłam interesować się fotografią, bardzo mi w tym pomógł, bo to jest część jego zawodu. Ale uczy mnie też takiego zrozumienia siebie w codziennym funkcjonowaniu.

Ponadto Anja wyjawiła, że mężczyzna, z którą obecnie jest w związku, ma silną osobowość i to jest klucz do sukcesu relacji.

Muszę mieć partnera, którego nigdy nie przerosnę. To część mojego charakteru. Niewielu rzeczy się boję, jestem dość odważna, jeśli się za coś biorę, na pewno doprowadzę to do końca. Szybko się uczę. To był problem w moich poprzednich związkach, że niczym modliszka połykałam moich partnerów. Ten jest nie do połknięcia - wyznała.