Jak co roku z okazji Dnia Kobiet tygodnik Wprost przygotował ranking najbardziej wpływowych Polek. Na liście znalazły się kobiety związane między innymi z modą, kulturą, polityką oraz mediami. W zestawieniu pojawiło się kilka nowicjuszek, nie zabrakło w nim jednak kobiet, które od wielu lat uznawane są za te najbardziej wpływowe.

Najbardziej wpływowe Polki: Anja Rubik, Ewa Chodakowska, Kasia Nosowska

Na liście najbardziej wpływowych kobiet w naszym kraju znalazła się między innymi Anja Rubik (miejsce 15), która od kilku miesięcy walczy o lepszą edukację seksualną w naszym kraju, a także jedna z naszych ulubionych wokalistek – Kasia Nosowska (miejsce 18). Gwiazda nie tylko zachwyca nas swoim głosem, ale też sposobem postrzegania świata i genialnym poczuciem humoru. W zestawieniu nie mogło zabraknąć również Ewy Chodakowskiej (miejsce 48) i Anny Lewandowskiej (miejsce 12) , które od dawna przekonują Polki do zdrowszego stylu życia oraz kobiet od lat związanych z telewizją: Magdy Gessler (miejsce 33), Doroty Wellman (miejsce 36) i Moniki Olejnik (miejsce 14), Danuty Holeckiej (miejsce 13).  

Coraz mniej kobiet przed trzydziestką decyduje się na dziecko? Badania nie pozostawiają wątpliwości >>>

Najbardziej wpływowe Polki: Realny wpływ infuencerek

Obecnie to kobiety związane na co dzień z mediami społecznościowymi mają największy wpływ na dziewczyny (które porad i pomocy szukają właśnie w internecie). W związku z tym, nie powinien nikogo dziwić fakt, że w rankingu najbardziej wpływowych Polek znalazły się również blogerki i influencerki. Do Red Lipstick Monster należy 43. miejsce w zestawieniu. Natomiast trzy pozycje wyżej pojawiła się Julia Kuczyńska, czyli Maffashion.

Polki ponad średnią unijną, jeśli chodzi o udział w liczbie naukowców i inżynierów w naszym kraju! >>>

Najbardziej wpływowe Polki: Pierwsza dziesiątka

TOP 10 tego zestawienia zdominowały nazwiska związane z polityką. W pierwszej dziesiątce znalazła się między innymi Beata Szydło (miejsce 8), która niegdyś plasowała się na szczycie listy najbardziej wpływowych Polek, a także Aleksandra Dulkiewicz, czyli obecna prezydent Gdańska. W gronie najbardziej wpływowych kobiet w naszym kraju nie mogło zabraknąć też Joanny Kulig oraz (od lat tu obecnej) Agnieszki Holland. Nie obyło się jednak bez niespodzianek. Szczególnym zaskoczeniem jest dla nas pierwsze miejsce tegorocznego rankingu. Kto je zajmuje? To oraz pozostałe nazwiska z pierwszej dziesiątki zestawienia najbardziej wpływowych Polek poznacie w naszej galerii.

Kolejny europejski kraj wprowadza darmowe środki higieniczne dla kobiet >>>