Ta akcja może i uwydatniła istniejące już podziały na zwolenników i przeciwników rzetelnej i odpowiedzialnej nauki o ciele, intymności i seksualności, ale przede wszystkim skłoniła do dyskusji - o tym jaka jest, a jaka powinna być edukacja seksualna. Po raz pierwszy o opinię poproszono jednak nie rodziców, nauczycieli czy ogólnie mówiąc – dorosłych – ale młodzież, wszystkich tych młodych i dorastających ludzi, których bezpośrednio dotyczy ta kwestia. Choć jak pokazały niektóre bezsensowne debaty w sieci, edukację seksualną powinno nadrobić się bez względu na wiek.

Nie tylko sama tematyka wywołała niemałe kontrowersje, ale fakt, że to modelka zajęła się edukacją seksualną Polaków. Przeciwnicy tego pomysłu kpili i krytykowali, wytykali seksualizację społeczeństwa (używając tego słowa całkowicie błędnie, bo oznacza ono wartościowanie kogoś z punktu widzenia atrakcyjności seksualnej ), ale Anja Rubik jest konsekwentna. I nie odpuszcza. Szczególnie, że młodzież z całej Polski dała jej jasny sygnał, że nikt inny nie chce i raczej nie zajmie się tym tematem. A że kropla drąży skałę, po książce, serii spotkań i wykładów przyszedł czas na kolejny krok.

Z elektronicznych targów w USA wycofano wibrator, bo jest... niemoralny. Uzasadnienie jest absurdalne
 

Anja Rubik wystartowała z sexedPL ROOM

Oglądaliście już ostatni hit Netflixa, serial Sex Education? Z przymrużeniem oka, dużą dozą naturalności, ale przede wszystkim rzetelnie i z całkowitym uszanowaniem trudnych tematów pokazuje problemy współczesnych nastolatków. Porusza tematy tabu, odpowiada na wiele nurtujących pytań, a przy tym dzięki świetnej grze aktorskiej pozwala nie tylko coś wyciągnąć dla siebie z fabuły, jakąś naukę, ale także oferuje sporo dobrej zabawy. Zawsze do obejrzenia mogą przekonać Was odtwórcy głównych ról, czyli Gillian Anderson i Asa Butterfield, wcielający się na ekranie w matkę i syna. To jeden z najlepszych duetów, jakie ostatnio widzieliśmy! Nasza redaktorka Kinga Nowicka spotkała się z aktorami w Londynie, czego efektem jest wciągający wywiad. Znajdziecie go tutaj.

To właśnie ten nowy serial był inspiracją do powstania sexedpl ROOM, projektu będącego kontynuacją akcji Anji Rubik. Modelka połączyła tym razem siły z Netflixem i stworzyła cykl wideo, w którym gwiazdy internetu oraz eksperci i ekspertki z zakresu seksuologii, psychologii rozmawiają o tematach intymnych poruszanych wcześniej na łamach książki, ale także w Sex Education. Pojawiają się więc takie zagadnienia jak masturbacja, pornografia, seksting czy seks oralny. Każdy z tematów został przygotowany na podstawie pytań, jakie przesłała społeczność zgromadzona na wszystkich profilach #sexedPL.

Łącznie powstało sześć rozmów, dwie z nich ujrzały już światło dzienne. Pierwsza z nich swoją premierę miała 13 stycznia. Ze względu na tragiczne wydarzenia w Gdańsku i śmierć prezydenta miasta Pawła Adamowicza, zmieniono daty publikacji kolejnych odcinków. Początkowo miały ukazywać się na kanale co dwa dni. Gospodarzem każdego epizodu jest Anja Rubik, ale za każdym razem zobaczymy innych gości m.in. aktorkę Aleksandrę Domańską, modela Jakoba Kosela oraz blogerkę Maffashion, czyli Julię Kuczyńską. Z założenia rozmowy mają mieć swobodny charakter, być przystępne, ale jednocześnie eksperckie i edukacyjne, przełamywać tabu i obalać stereotypy panujące wśród społeczeństwa. Do obejrzenia na YouTube i sexed.pl, a w naszej galerii znajdziecie dwa pierwsze epizody.

Zobacz także: Rzeczy, które on robi podczas seksu i ma nadzieje, że nie zwracasz na nie uwagi