Burza po słowach Anji Rubik w finale „Top Model 11”

Nie milkną echa finału programu „Top Model”. Zgodnie z przewidywaniami, 11. edycję hitu TVN wygrała ulubienica widzów, Klaudia Nieścior. Nie jest jednak tajemnicą, że przebojowa dwudziestodwulatka nie była największą faworytką jury. Wyjątkowo zaciętą dyskusję w sieci wywołały zwłaszcza słowa, które w kierunku zwyciężczyni skierowała Anja Rubik. Zaproszona w roli gościa specjalnego supermodelka i aktywistka jeszcze przed ogłoszeniem końcowego werdyktu wprost oznajmiła na wizji, że jej zdaniem Klaudia bardziej niż na modelkę, nadaje się na influencerkę lub osobowość medialną.

Muszę być brutalnie szczera. Widzę cię jako influencerkę, aktorkę, osobę, która pracuje w telewizji, jednak nie widzę cię w świecie mody – oceniła szanse aspirującej modelki Rubik.

Serwisy plotkarskie określiły wypowiedź ikony światowego modelingu mianem miażdżącej krytyki, rozpętując tym samym prawdziwą medialną burzę. Głos zabrała także sama zainteresowana. Okazało się, że Klaudia Nieścior po finale „Top Model” miała okazję porozmawiać z Anją Rubik.

Powiedziała, że swój charakter i potencjał mogę wykorzystać w różnych dziedzinach. W modelingu nie do końca będzie on w pełni wykorzystany, jak właśnie w aktorstwie, influencerstwie czy działaniu publicznym – zdradziła laureatka „Top Model 11” w wywiadzie dla Jastrząb Post.

Anja Rubik wyjaśnia swoje słowa o Klaudii Nieścior

Kilka dni później Anja Rubik miała okazję odnieść się do zamieszania, jakie wywołała jej wypowiedź na temat Klaudii Nieścior. Muza Anthony'ego Vaccarellego z Yves Saint Laurent oświadczyła, że dziś powiedziałaby Klaudii dokładnie to samo, co w finale show TVN.

Ja powiedziałam to, co uważam. Jestem zapraszana do tego programu jako ekspertka. Ja Klaudii absolutnie nie obraziłam w żaden sposób. Powiedziałam, że jest fantastyczna, że ma świetną energią. Ma taką naturalność, jest w stanie wywołać emocje, sympatię. Sądzę, że to są wszystko piękne cechy. Powiedziałam, że ja osobiście to jest moje zdanie nie widzę jej w świecie mody i nadal jej nie widzę w świecie mody. Przynajmniej w moim świecie mody, czyli to jest taki świat wielkiej mody. Mimo że media próbowały to bardzo mocno przekręcić, że ja ją w jakikolwiek sposób obraziłam. Absolutnie jej nie obraziłam. Nic niemiłego nie powiedziałam – stwierdziła Anja Rubik.

Sławna polska modelka wychodzi z założenia, że zamiast nieszczerze słodzić uczestnikom programów typu talent show, woli podzielić się z nimi swoją szczerą opinią.

Zobacz także:

Jeśli już jestem zapraszana do takich programów, to wydaje mi się, że powinnam być szczera, a nie kłamać. Bez sensu, żebym tam tylko siedziała i przyklaskiwała, jeżeli uważam całkowicie inaczej. Klaudia wygrała program, dlatego, że to jest decyzja widzów. Cudownie, że ją wybrali i fantastycznie. Na pewno dużo rzeczy zrobi w Polsce – oznajmiła.

Czego zatem zdaniem Anji Rubik brakuje Klaudii Nieścior, aby została modelką high fashion?

Tego czegoś. To jest takie wyczucie, to są pewne proporcje w twarzy. To bardzo trudno wytłumaczyć. Klaudia jest piękną dziewczyną. Z tym, że moda jest specyficznym biznesem. Jeżeli ktoś jest modzie przez długie lata, to wyczuje to coś – wyjaśniła Rubik.

Przy okazji gwiazda przyznała, że oglądać program sama bardzo polubiła Klaudię i nie dziwi się, że zdobyła ona tak dużą sympatię widzów.

Nie byłam zaskoczona. Widzowie bardzo często głosują na osobę, z którą się najbardziej łączą emocjonalnie, którą najbardziej lubią, niekoniecznie na osobę, która się najbardziej nadaje na modelkę i ona była w stanie zdobyć ich sympatię. Oglądając ten program, widziałam, że ona zdobywa tę sympatię. Ja ją osobiście bardzo lubię, ale to jest coś innego niż bycie modelką. Trzeba te dwie rzeczy rozdzielić – powiedziała.

Nikt nie pracuje w świecie mody dlatego, że jest miły, tylko to jest kumulacja wielu, wielu rzeczy – dodała.

A wy co sądzicie o szansach Klaudii Nieścior na karierę w świecie mody?