Komedia romantyczna „She Came to Me” otworzyła tegoroczny Festiwal Filmowy w Berlinie. Pierwsze recenzje filmu w reżyserii Rebeki Miller są bardzo pozytywne, a wrażenie robi nie tylko fabuła, ale również gwiazdorska obsada. W rolach głównych występują m.in. Anne Hathaway, Peter Dinklage oraz Joanna Kulig, która po sukcesie „Zimniej wojny” jest zapraszana do coraz bardziej interesujących projektów. Nieustannie zaskakuje i zachwyca. Przy okazji wspomnianego festiwalu reżyserka i jedna z gwiazd produkcji udzieliły wywiadu, w którym opowiedziały m.in. o pracy z polską aktorką. 

„She Came to Me”: Anne Hathaway i Rebecca Miller opowiedziały o pracy z Joanną Kulig

Przy okazji Festiwalu Filmowego Berlinale 2023, który ma status jednej z najważniejszych wydarzeń w branży, dziennikarka TVN24 porozmawiała z Anne Hathaway i Rebeką Miller. Podczas wywiadu nie mogło zabraknąć pytania o Joannę Kulig. Jak się okazuje, zarówno aktorka, jak i reżyserka są pod ogromnym wrażeniem polskiej aktorki. Bardzo dobrze wspominają pracę z nią na planie komedii romantycznej „She Came to Me”

Joanna jest najwspanialszą polską aktorką, jaką znam. Widziałam ją w dwóch filmach – „Ida" i „Zimna wojna" – i do niej zwróciłam się na początek. Praca z nią była wyśmienita, ona jest tak delikatna i uśmiechnięta, a gdy kamera nagrywa, bije od niej niesamowita siła – przyznała Rebecca Miller podczas rozmowy z dziennikarką TVN24. 

Z tego samego wywiadu dowiedziałyśmy się, że cenionej reżyserce bardzo zależało na tym, żeby w postać Magdaleny wcieliła się Polka, a nie amerykańska aktorka, która udawałaby akcent. Jest córką Europejki, dlatego było to dla niej szczególnie ważne. Z kolei Anne Hathaway wyznała, że wiele ją łączy z Joanną Kulig. Zwróciła także uwagę na jej życzliwość i otwartość, a także na ogromny talent. 

Mamy wiele wspólnych specyficznych cech, które rzadko mam z innymi osobami. Jest życzliwa i otwarta. To była przyjemność ją poznać. Wszystkie rzeczy, które robiła, robiła doskonale – stwierdziła Anne Hathaway podczas wywiadu dla TVN 24.

Nie tylko reżyserka, ale również Anne Hathaway bardzo się ucieszyła, gdy Joanna Kulig przyjęła propozycję i zgodziła się zagrać w „She Came to Me”. Światowej sławy gwiazda powiedziała, że jej zdaniem trzeba wspierać kobiety, które – podobnie jak polska aktorka –godzą ze sobą wiele ról – w życiu prywatnym i zawodowym. Jej udział w tym filmie był naszym pragnieniem i bardzo się cieszyliśmy, że powiedziała „tak" – dodała. 

„She Came to Me”: co wiemy o filmie z Joanną Kulig i Anne Hathaway w obsadzie?

„She Came to Me” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Światowa premiera odbyła się 16 lutego 2023 i wzbudziła niemałe poruszenie. Rebecca Miller opowiedziała historię kilku osób, które otwierają się na nowe znajomości oraz miłosne doznania. Tłem dla trzech – przeplatających się ze sobą historii jest Nowy Jork. Joanna Kulig gra emigrantkę z Polski, która pracuje jako sprzątaczka. Co ciekawe, jej bohaterka jest inspirowana prawdziwą osobą, a także jej historią.