Anne Heche uległa tragicznemu wypadkowi

12 sierpnia 2022 roku zmarła Anne Heche. Tydzień wcześniej aktorka, która ma na koncie role w takich produkcjach jak „Ally McBeal”, „Sześć dni, siedem nocy” czy „Donnie Brasco”, miała poważny wypadek: wjechała w dom mieszkalny w Los Angeles. Auto, którym kierowała gwiazda, zapaliło się, a płomienie objęły budynek. 53-latka w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

Policja zleciła także badania toksykologiczne, które wykazały obecność narkotyków w jej krwi (wykryto kokainę i fentanyl, silny środek przeciwbólowy). Wbrew początkowym podejrzeniom w chwili wypadku aktorka nie była pod wpływem alkoholu. 

Anne Heche odeszła w wieku 53 lat

Informację o śmierci aktorki przekazała na Instagramie jej przyjaciółka, Nancy Davis. Niebo ma nowego Anioła. Moja kochana, miła, zabawna, urocza i piękna przyjaciółka Anne Heche poszła do nieba. Będę za nią strasznie tęsknić i pielęgnować wszystkie nasze piękne wspomnienia. Ania była zawsze najmilszą, najbardziej troskliwą osobą, która zawsze wydobywała ze mnie to, co najlepsze – napisała.

Wiadomość potwierdziła dla „Guardiana” rodzina artystki. Na kilkadziesiąt godzin przed jej śmiercią bliscy Anne przygotowywali jej fanów i fanki, że niestety trzeba spodziewać się najgorszego.

Niestety, z powodu wypadku Anne Heche doznała poważnego uszkodzenia mózgu związanego z niedotlenieniem i pozostaje w śpiączce w stanie krytycznym. Nie oczekuje się, że przeżyje. Już dawno temu zdecydowała się na to, że będzie dawczynią organów i jest podtrzymywana przy życiu, aby ustalić, czy będzie to możliwe – przekazał rzecznik prasowy aktorki w imieniu jej rodziny. Anne miała ogromne serce i swoim hojnym duchem dotykała każdego, kogo spotkała. Jej główną pracą nie było rozwijanie swojego niezwykłego talentu, a szerzenie dobroci i radości – zwłaszcza też akceptacji co do tego, kogo kochasz. Zostanie zapamiętana ze względu na swoją odważną uczciwość i wszyscy będą tęsknić za jej światłem.

fot. Getty Images

Ellen Degeneres żegna Anne Heche

Świat jest poruszony śmiercią 53-latki. Aktorkę pożegnała m.in. jej była partnerka Ellen DeGeneres, z którą spotykała się w latach 1997-2000. Prowadząca popularnego talk-show „w tym smutnym dniu” opublikowała na Instagramie kondolencje dla rodziny oraz przyjaciół gwiazdy.

Zobacz także:

Jak po latach wyznała aktorka, upublicznienie związku z DeGeneres na lata zatrzymało jej hollywoodzką karierę.

Byłam z Ellen przez trzy i pół roku, a piętno związane z tym związkiem było tak ogromne, że zostałam zwolniona z wielomilionowego kontraktu na zdjęcia i nie pracowałam przez 10 lat powiedziała Heche w jednej z rozmów.