Smutne wieści z Wrocławia. Zmarł Antoni Gucwiński, czyli doktor nauk weterynaryjnych, inżynier zootechnik oraz były dyrektor ZOO w stolicy Dolnego Śląska, który zdobył popularność dzięki programowi „Z kamerą wśród zwierząt". Był jego twórcą, a także współprowadzącym. Na ekranie towarzyszyła mu żona, Hanna. Jaka była przyczyna śmierci Antoniego Gucwińskiego?

Antoni Gucwiński nie żyje

Antoni Gucwiński odszedł w wieku 89 lat. Informacje na ten temat przekazał dziś Jacek Sutryk za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Według prezydenta Wrocławia, był to wyjątkowy człowiek, który (wraz ze swoją żoną) dzielił się z innymi niezwykłą wrażliwością wobec zwierząt, czyli tak zwanych „braci mniejszych”. 

„Przykry dzień we Wrocławiu. Zmarł Antoni Gucwiński — wieloletni legendarny dyrektor zoo we Wrocławiu. Przez lata program „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził wraz z żoną, uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować" – napisał prezydent Wrocławia na Facebooku.

Informacje na temat śmierci Antoniego Gucwińskiego potwierdziła także jego żona. Hanna Gucwińska, która współprowadziła program „Z kamerą wśród zwierząt”, przyznała w rozmowie z lokalnym serwisem wroclaw.naszemiasto.pl, że wczoraj (7 grudnia) jej mąż trafił do szpitala w związku z poważnymi problemami z oddychaniem. Kolejnego dnia jego stan był naprawdę ciężki. Niestety Antoni Gucwiński zmarł dziś, gdy Hanna Gucwińska rozmawiała przez telefon z jego lekarzem.