Oni odeszli w 2021 roku

2021 rok przywitaliśmy przykrą wiadomością o śmierci sympatycznego bohatera popularnego serialu dokumentalnego „Złomowisko PL”, Marka Pawłowskiego. Znany ze swojego poczucia humoru „Krzykacz” zmarł w noc sylwestrową. Miał 47 lat. Początek roku przyniósł nam także przykre wieści o śmierci twórcy kultowych komiksów z serii „Tytus, Romek i A'Tomek”, czyli słynnego Papcia Chmiela. W kolejnych tygodniach i miesiącach pożegnaliśmy także spore grono znanych aktorów i aktorek, w tym odtwórcę roli Mariana Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”, Ryszarda Kotysa, Krystynę Rutkowską-Ulewicz, którą pamiętamy m.in. z roli babci Apolonii z serialu „Niania” oraz ikony kina i teatru w postaci Krzysztofa Kowalewskiego ( „Miś”, „Ogniem i mieczem”, „Nigdy w życiu”), Wiesława Gołasa („Ogniomistrz Kaleń”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4”), Pawła Nowisza („Kiler”, „Chłopaki nie płaczą”), Krystyny Kołodziejczyk („Kogel mogel”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”) i Krzysztofa Kiersznowskiego („Statyści”, „Cześć Tereska”, „Kiler”). Dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych media obiegła informacja o śmierci Andrzeja Zaorskiego. Znany aktor, satyryk i artysta kabaretowy miał 79 lat.

Znane osoby, które odeszły zdecydowanie zbyt wcześnie

W lutym tego roku mediami wstrząsnęła informacja o samobójstwie Katarzyny Lenhardt, pochodzącej z Leszna finalistki niemieckiego „Top Model”, a prywatnie byłej dziewczyny Jerome’a Boatenga. Polka zakończyła związek z piłkarzem Bayernu Monachium na krótko przed swoją śmiercią, a kulisy ich rozstania były szeroko opisywane w niemieckiej prasie bulwarowej. 25-latka osierociła 6-letniego syna. Po śmierci Kasi Lenhardt w sieci rozgorzała gorąca dyskusja na temat tragicznych skutków cyberprzemocy i nagonki tabloidów.

Ogromnym szokiem dla wielu internautów była również przedwczesna śmierć Jacka Kramka. Zmarły w lipcu kulturysta, szkoleniowiec, trener gwiazd i przyjaciel Anny Lewandowskiej miał tylko 32 lata.

Sędziwej starości nie udało się też niestety doczekać wielu innym ludziom kultury i mediów, w tym znanej z seriali „M jak miłość”, „Klan” i „Na Wspólnej” aktorce Judycie Turan, która zmarła w wieku 37 lat. Nie jest tajemnicą, że od lat zmagała się z chorobą nowotworową.

Ci znani i lubiani zmarli w 2021 roku

Nie da się zaprzeczyć, że ten rok był wyjątkowy smutny dla fanów i fanek polskiej muzyki. Na myśli mamy oczywiście przede wszystkim odejście ikony polskiej piosenki i jednej z najpopularniejszych postaci w historii rodzimej estrady, Krzysztofa Krawczyka. Wykonawca niezapomnianych przebojów „Trudno tak”, „Miałem być”, „Parostatek” i „Bo jesteś ty” w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem. Miał 74 lata.

W tym roku w żałobie pogrążyło się też polskie środowisko hip-hopowe, którym najpierw wstrząsnęła wieść o śmierci Macieja Konopki (młody raper znany pod pseudonimem Ten Preston odszedł w wieku zaledwie 25 lat), a kilka miesięcy później tragiczna informacja o zgonie Michała Banaszka, czyli Bezczela, który zmarł w wieku 37 lat.

Kto jeszcze zmarł w 2021 roku? Wszystkie polskie gwiazdy, które odeszły w ostatnich miesiącach, przypominamy w naszej galerii.

Zobacz także: