Od sukcesu uwielbianego serialu Netfliksa „Gambit Królowej” Anya wzbiła się na szczyty sławy. Jej filmografia obejmuje takie tytułu, jak: „Emma”, „Ostatniej nocy w Soho”, ,,Peaky Blinders" czy najnowszego „Wikinga”. Ponadto, 26-letnia aktorka jest uznawana za ikonę stylu. Na każdym wydarzeniu, na jakim się pojawi, budzi zachwyt nie tylko wśród swoich fanek i fanów. Nic więc dziwnego, że jej życie prywatne interesuje media.

Anya-Joy i jej chłopak Malcolm McRae

Choć Anya Taylor-Joy chroni swoją prywatność, zdarza jej się odsłaniać kulisy życia osobistego. W jednym z wywiadów wyznała:

Jest piękno w byciu anonimowym. Istnieje powód, dla którego jesteśmy aktorami… gramy innych ludzi, więc myślę, że pomysł, by ktoś się mną zainteresował – jestem dość prywatną osobą – jest trochę zniechęcający, ale staram się o tym nie myśleć.

Nie przeszkadza jej to od czasu do czasu wrzucić wspólnego zdjęcia ze swoim chłopakiem Malcolmem McRae. Najpierw wspominała o jego istnieniu w wywiadach, potem pokazała się z nim na Instagramie, by wreszcie zadebiutować wspólnie na czerwonym dywanie. I to nie byle jakim, bo podczas gali Vanity Fair po tegorocznej 94. gali rozdania Oscarów! Tamten wieczór przyćmił jednak szokujący konflikt Chrisa Rocka i Willa Smitha.

Malcolm McRae – kim jest chłopak, z którym spotyka się Anya Taylor-Joy?

27-letni Malcolm McRae jest przede wszystkim muzykiem. W swoim zespole „More*” gra zarówno na gitarze, jak i pianinie. Ponadto śpiewa w gatunkach takich jak: pop, folk, rockabilly, rock i musical. Ma również skromny dorobek aktorski. Rzucił szkołę architektoniczną i pracował krótko jako asystent prawny. Jego historię uzupełnia fakt, że przeprowadził się z rodzinnej Alabamy do Los Angeles dla swojej eksdziewczyny. W notce biograficznej muzyka na Spotify czytamy:

Malcolm niedawno zakochał się w młodej kobiecie i poszedł za swoim głupim sercem, rzucając wszystko, by przenieść się do Los Angeles. Cóż, jego serce się myliło. Związek okazał się katastrofą. Ale muzyka, która pojawiła się później, nią nie była.

Tymczasem Anya stała się jedną z największych fanek zespołu i zarazem jego muzą. Na swoim profilu na Instagramie wrzuciła nagranie z występu Malcolma. Co ciekawe, piosenka „Really Want to See You Again” została napisana przez McRae dwa dni po pierwszym spotkaniu z Anyą.

Anya Taylor-Joy i Malcolm McRae – historia związku

Na wiosnę zeszłego roku Anyę przyłapano z tajemniczym mężczyzną. Jak się później okazało był to Malcolm. Aktorka przez długi czas nie potwierdzała tego faktu. W jednym z wywiadów nazwała tajemniczego mężczyznę partnerem, nie podając jednak jego imienia i nazwiska. Już wtedy najprawdopodobniej mieszkali wspólnie. W innym wywiadzie wyznała, że związek, częściowo na dystans, jest trudny. Dodała mimo wszystko:

Ale jest to również świetne, ponieważ kiedy wreszcie jesteście razem, naprawdę cenicie sobie czas, który macie. Codzienne, przyziemne czynności są pełne radości. Uwielbiam chodzić z nim na stację benzynową, by zatankować samochód i zjeść śniadanie.

W czerwcu 2021 roku sytuacja stała się jasna. Malcom dodał na swoim profilu na Instagramie zdjęcie Anyi, które wymownie podpisał: „Jestem zakochany”.

Po tym poście, ich wspólne zdjęcia zaczęły pojawiać się częściej. Co ciekawe, według tego co Anya napisała na swoim profilu na Instagramie, oboje mają urodziny w ten sam dzień – 16 kwietnia. Także w walentynki 2022 roku w social mediach podzielili się romantycznym zdjęciem, na którym się całują. W marcu po raz pierwszy pokazali się razem na czerwonym dywanie podczas imprezy Vanity Fair po gali wręczenia Oscarów. Wyglądali razem olśniewająco, choć to Anya bardziej przyciągała wzrok w przepięknej kreacji Diora. Podobnie było w Londynie podczas kwietniowej premiery „Wikinga”, w którym zagrała aktorka. Anya ubrała przejrzystą, zdobioną minisukienkę, którą połączyła z długim białym płaszczem. Mimo że to dopiero drugi raz, kiedy możemy podziwiać parę publicznie, muzyk zawsze wspierał (i wspiera) swoją ukochaną, nawet jeśli nie stał z nią na ściance. Tak było m.in. podczas Festiwalu w Wenecji, gdzie towarzyszył aktorce.

Anya Taylor-Joy jest też zapaloną czytelniczką, nic więc dziwnego, że szukała bratniej duszy, która będzie chciała podobnie spędzać czas. W jednym z wywiadów wyznała, jakie to dla niej ważne:

Powiedziałem kiedyś mojemu partnerowi, że to moje hobby. Postrzegam czytanie jako coś, co muszę robić. Spodobało mu się to, bo jest taki sam. W końcu znalazłam kogoś, kto z radością usiądzie w milczeniu ze mną, czytając. Mamy w zasadzie po 80 lat i 7 jednocześnie, a działa to naprawdę dobrze.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.