Jeśli nie wiedzieliście, że hollywoodzkie gwiazdy mają okazję wymieniać się swoimi doświadczeniami z pracy na planie, to znaczy, że nie znaliście do tej pory cyklu magazynu Variety, Actors on Actors, w ramach którego aktorskie pary w różnych konfiguracjach rozmawiają (niegdyś w studiu, a obecnie online) o projektach, w jakich wzięły udział. Te wywiady, bo tak też można to określić, są naprawdę interesujące i można wyciągnąć z nich dużo ciekawostek. Jak na przykład to, że Anya Taylor-Joy uważa, że praca z Joshem O’Connorem to koszmar. Dlaczego?!

W jednym z ostatnich odcinków Actors on Actors gwiazda serialu Gambit królowej rozmawiała z serialowym księciem Karolem z The Crown. Anya i Josh mieli okazję spotkać się na planie filmu Emma w reżyserii Autumn de Wilde, będącego ekranizacją powieści Jane Austen o tym samym tytule. Anya Taylor-Joy wcieliła się w tytułową bohaterkę, Emmę Woodhouse, zaś Josh O’Connor w pana Eltona, jednego z absztyfikantów Emmy. 

Kiedy Anya i Josh zaczęli wspominać czasy pracy przy Emmie, aktorka wyznała, że praca z kolegą po fachu była „koszmarem”. I szybko wyjaśniła dlaczego.

- Praca z tobą przy „Emmie” była koszmarem, ponieważ byłeś jedyną osobą, przez którą nie mogłam przestać się śmiać. Sprawiałeś, że czułam się bardzo nieprofesjonalna. Od moment, gdy cię poznałam, wiedziałam, że to będzie koszmar. „Przez niego wypadnę okropnie” – wyznała aktorka. 

W trakcie rozmowy aktorów dało się wyczuć, że Anya i Josh świetnie się dogadują i czują w swoim towarzystwie niezwykle swobodnie. To na pewno pomaga na planie filmowym, ale jak się okazuje, czasami niekoniecznie! 

Całą rozmowę aktorów znajdziecie poniżej.