Gambit królowej to jeden z najpopularniejszych seriali 2020 roku. Produkcja Netflixa stworzona przez Scotta Franka oraz Allana Scotta, która powstała w oparciu o powieść o tym samym tytule z 1983 autorstwa Waltera Tevisa, przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Dla polskich odbiorców ogromną zaletą była nie tylko wciągająca historia genialnej szachistki Beth Harmon, ale również rola Marcina Dorocińskiego, grającego najpoważniejszego przeciwnika głównej bohaterki, Wasilija Borgowa. Największym objawieniem serialu Gambit królowej jest oczywiście Anya Taylor-Joy. Choć miała ona wcześniej na koncie inne świetne role, dopiero serial Netflixa przyniósł jej największy rozgłos. Nic więc dziwnego, że zasypywana jest właśnie propozycjami na nowe projekty z jej udziałem.


Anya Taylor-Joy – filmy z gwiazdą serialu „Gambit królowej”, które warto obejrzeć >>>
 

Anya Taylor-Joy zagra Kopciuszka! W obsadzie także gwiazdy The Crown 

A jednym z nich będzie nowa wersja Kopciuszka. Nie spodziewajcie się jednak kolejnej ekranizacji Disneya. Przedsięwzięcie z udziałem Anyi Taylor-Joy będzie bożonarodzeniową pantomimą w wirtualnym wydaniu. Stoi za nim telewizja BBC Two. Przedstawienie napisane przez Dawson Brothers powstało na podstawie scenariusza Bena Crockera, a wyreżyserował jej Matt Lipsey. Z kolei producentem wykonawczym jest Richard Curtis, twórca słynnej świątecznej komedii romantycznej To właśnie miłość.

Kto oprócz gwiazdy serialu Gambit królowej pojawi się w przedstawieniu? Twarze znane z innej serialowej produkcji Netflixa, bo Olivia Colman i Helena Bonham Carter z The Crown. Ta pierwsza wcieli się we wróżkę chrzestną, a ta druga – nie wiadomo, ale podejrzewamy, że w okrutną macochę. W obsadzie znaleźli się także Guz Khan, Tom Hollander, Regé-Jean Page  (niebawem zobaczymy go w serialu Bridgertonowie), Jimmy Akingbola, Daisy May i Charlie Cooper.

Co ciekawe, w trakcie transmisji przedstawienia zaplanowanej na 24 grudnia widzowie będą mogli przekazać darowiznę na rzecz organizacji charytatywnej Comic Relief, zajmującej się pomocą dla najbardziej potrzebujących.


„Gambit królowej” 2. sezon – powstanie? Czy Netflix planuje kontynuację serialu? Oto, co musicie wiedzieć! >>>