„Gambit królowej” to bez wątpienia jeden z głośnych seriali Netfliksa, które będziemy wspominać, wracając myślami do czasu pandemii. Hit z udziałem Anyi Taylor-Joy zadebiutował na platformie streamingowej pod 23 października 2020 roku, długimi tygodniami utrzymując się w top 10 najczęściej oglądanych produkcjach na świecie. Miniserial w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Ocara Scotta Franka spotkał się z fenomenalnym odbiorem branży filmowej, otrzymując średnią ocenę 7,9 na 10 na w agregatorze recenzji Rotten Tomatoes. Historia Elizabeth Harmon zdobyła także 52 nagrody, w tym aż statuetek  Primetime Emmy. Do sukcesu serialu dołożył się także Marcin Dorociński, który wcielił się w kluczową postać Vasily’ego Borgova czyli ostatecznego przeciwnika młodej szachistki.

Nic więc dziwnego, że widzowie i widzki już od ponad dwóch lat wyczekują informacji na temat kontynuacji popularnej produkcji. Czy ich cierpliwość w końcu zostanie nagrodzona? Anya Taylor-Joy zamieściła na swoim profilu na Twitterze wpis, który wywołał niemałe emocje wśród fanów i fanek serialu.

Anya Taylor-Joy zapowiada drugi sezon „Gambitu królowej”?

O tym, czy powstanie kontynuacja historii o losach młodziutkiej Elizabeth Harmon dyskutuje się nie od dzisiaj. Twórcy serialu podkreślali niejednokrotnie, że choć praca nad produkcją była spełnieniem ich marzeń, nie czują potrzeby by ponownie wrócić na plan zdjęciowy. Producent wykonawczy, William Horber, pod koniec 2020 roku powiedział w wywiadzie: A może pozwolimy widzom wyobrazić sobie ciąg dalszy?. Jego zdanie podzielała również Anya Taylor-Joy, która w rozmowie z „Town & Country” powiedziała: Uwielbiam moją postać i bardzo chętnie wcieliłabym się w nią ponownie, gdybym tylko dostała taką możliwość. Aczkolwiek uważam, że to w takim miejscu skończyła się historia, ukazuje ją wygraną i szczęśliwą.

Aktorka zmieniła zdanie? Kilka dni temu 26-latka zamieściła na swoim profilu na Twitterze wpis, który nie pozostawił wątpliwości. 

Gambit królowej 2 – tak brzmiał krótki, acz jakże dosadny, tweet brazylijskiej aktorki, który jednak szybko został usunięty.

Co ciekawe, na oficjalnych profilach Netfliksa nie pojawiła się żadna zapowiedź sequelu produkcji. Dlaczego wpis Anyi zniknął zaledwie kilka minut po publikacji? Czy to niestandardowy chwyt marketingowy, który miał przyciągnąć uwagę fanów, fanek oraz mediów? Jak się okazuje, ktoś włamał się na konto 26-latki, publikując viralowy wpis. Anya Taylor-Joy poinformowała o ataku hakerskim na swoim profilu na Instagramie w jednej z relacji na InstaStories. 

Mój profil został zhakowany! Przepraszam za całe zamieszanie – to nie ja opublikowałam wpis.

Czy to oznacza, że nie ma co liczyć na kontynuację „Gambitu królowej”? Nie wiadomo. Jeśli twórcy zdecydują się wrócić na plan, natychmiast was o tym poinformujemy. 

 

Zobacz także: