Aplikacja do robienia zdjęć jest praktycznie niezbędna w każdym telefonie. Na nasze smartfony powstaje całe zatrzęsienie przeróżnej maści aplikacji i programów. Od tych najbardziej znanych związanych z platformami social media, poprzez kalkulatory diety skończywszy na tych najprostszych czy grach. Jest ich naprawdę wiele i tak na dobrą sprawę w każdej z kategorii każdy znajdzie z całą pewnością coś dla siebie. Jednak jak znaleźć tę najlepszą aplikację dla nas? Aby ułatwić Wam ten wybór, stworzyliśmy ten mini ranking związany z najlepszymi aplikacjami związanymi z robieniem zdjęć i filmów. Każda z aplikacja jest darmowa i dostępna zarówno na Androida jak i iOS, więc każdy może je pobrać i zainstalować na swoim telefonie.

Aplikacja do robienia zdjęć z efektami – najlepsze i darmowe

1. Snapseed

Aplikacja do robienia zdjęć to konieczność, jednak znaleźć tę najciekawszą z całą pewnością nie będzie łatwo. Fotografując smartfonem praktycznie zawsze jesteśmy w ruchu. Nie wszystkie ujęcia wychodzą od razu, ale część możemy zmodyfikować tylko i wyłącznie już później wykorzystując w tym celu zewnętrze narzędzie. Jednym z najpopularniejszych narzędzi na smartfony jest Snapseed. To bardzo rozbudowana aplikacja do modyfikacji zdjęć – możemy w dowolny sposób kadrować zdjęcia, dokładać napisy, modyfikować kolorystykę czy dodawać efekty. Możliwości jest naprawdę dużo i dla tych, którzy chcą robić jeszcze lepsze zdjęcia pozycja obowiązkowa. Tym bardziej, że jest darmowa i nie wymaga od nas dodatkowych wydatków. Plusem jest również to, że aplikacja jest dostępna w języku polskim.

Wszystkie odcienie Tindera – krótki przewodnik i instrukcja, jak korzystać z Tindera >>>

2. VSCO

Drugą z propozycji w tej kategorii aplikacji na telefony jest VSCO. Apka szczególnie popularna wśród różnego rodzaju blogerów, influencerów. Nie jest tak rozbudowana pod względem edycyjnym jak wcześniejsze rozwiązanie, ale w tutaj twórcy postawili na inne rozwiązanie, które szczególnie powinno przypaść do gustu osobom, które publikują w social media dużo zdjęć. Możliwość personalizacji efektów. Tak na dobrą sprawę możemy sami stworzyć taki efekt, który będzie po jednym tapnięciu ustawiał nasze zdjęcie do idealnego rozwiązania. Aplikację VSCO będziecie mogli za darmo zainstalować na waszych smartfonach z Androidem na pokładzie jak i iPhone oraz iPadach.

3. Adobe Photoshop Express

Aplikacja do robienia zdjęć z odpowiednią edycją fotografii jest chyba najbogatszą grupą ze wszystkich rodzajów rozwiązań związanych ze zdjęciami. Wśród nich mogliście już poznać dwie propozycje czyli Snapseed stworzoną przez samego giganta z Mountain View oraz VSCO. Teraz przyszła kolej na następnego dużego gracza czyli Adobe i jego aplikację Adobe Photoshop Express: edycja zdjęć i kolaży. To rozwiązanie daje podobnie jak Snapseed ogromne możliwości modyfikacji zdjęć, a przy tym w porównaniu do zwykłego Photoshopa jest zdecydowanie bardziej intuicyjna. Wśród opcji związanych z Photoshopem znajdziemy między innymi łatwe usuwanie szumów ze zdjęć, korektę perspektywy czy możliwość robienia kolaży. Udało się taki zabieg twórcom dzięki stworzeniu interfejsu użytkownika niemal od podstaw. Podobnie jak Snapseed jest to aplikacja dostępna zarówno na Androidzie jak iOS za darmo. Co ważne szczególnie dla mniej wtajemniczonych użytkowników dobrym rozwiązaniem jest język polski aplikacji. 

Aplikacja do robienia filmików ze zdjęć – najlepsze i darmowe

1. Inshot

Aplikacja do robienia filmików ze zdjęć to nieco inny rodzaj apki. Na chwilę odchodzimy od standardowej aplikacji do robienia tylko i wyłącznie zdjęć czy ich modyfikowania. Mowa o aplikacji InShot – Edytor zdjęć i wideo. To apka, który łączy ze sobą dwa elementy – zdjęcia i filmy. Dzięki niej chcąc zrobić prosty materiał filmowy, wystarczy, że będziemy mieć dostęp do samych zdjęć, dodamy odpowiednie efekty, przejścia czy napisy, a to wszystko później zostanie wygenerowane w formie krótkiego filmiku. Niezapomniane wspomnienia mogą zostać uwiecznione w formie dobrej jakości filmików. Aplikacja jest dostępna zarówno na Androidzie, jak i iOS.

2. Quik GoPro

Quik GoPro darmowy edytor wideo to prosta alternatywa dla InShot. Ten program w szczególności może przydać się fanom kamerki GoPro. Dzięki niej po podłączeniu urządzenia za pomocą kabla do GoPro możemy łatwo edytować materiały, dodać własne zdjęcia, ustawić dźwięk i można publikować taki materiał w social media. Proste i wygodne rozwiązanie, co najważniejsze nie trzeba mieć kamerki GoPro by móc cieszyć się z niemal pełnej funkcjonalności aplikacji. Ta jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i Apple App Store zupełnie za darmo.

Zobacz także:

Aplikacja do robienia kolaży ze zdjęć – najlepsze i darmowe

1. Kolaż Zdjęć – Edytor Zdjęć & Kreator Kolaży

Na ostatni zestaw aplikacji, które pozostały w zestawieniu dotyczą również aplikacji do obróbki zdjęć, jednak w nieco innym kontekście. Kolaż Zdjęć – Edytor Zdjęć & Kreator Kolaży to aplikacja, która służy przede wszystkim tworzeniu kolaży ze zdjęć. Możemy pobrać kilka różnych zdjęć i połączyć je w jeden ciekawy kolarz. Opcji twórca przygotował całkiem sporo, możemy niemal w dowolny sposób modyfikować różne standardowe rozwiązania. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepie Google Play, więc każdy bez najmniejszych przeszkód może ją przetestować na swoim smartfonie czy tablecie.

2. Pixlr – Free Photo Editor

Kolejnym rozwiązaniem, dzięki któremu szybko i bez problemów będzie mogli stworzyć kolaż jest Pixlr – Free Photo Editor. To aplikacja, która powinna dać naprawdę duże możliwości co do edycji zdjęć ich przygotowania, a także tworzeniu kolaży ze zdjęć, które mamy już na naszym smartfonie. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich pozycji, tak i tutaj mamy do dyspozycji zarówno wersję na Android, jak i iOS. Obie te wersje są dostępne zupełnie za darmo.