Kiedyś był to kalendarz, książka telefoniczna, katalog czy okienko na dworcu – dziś wiele rzeczy możemy załatwić bez wychodzenia z domu, ba, ruszając jedynie jednym lub dwoma palcami. Bez problemu przy użyciu smartfonu kupimy bilety na samolot, nową sukienkę, znajdziemy restaurację, w której jeszcze nigdy nie byliśmy, a cieszy się fenomenalnymi opiniami.. Co jeszcze oferują nam telefony? Te 6 aplikacji ułatwi wam życie do tego stopnia, że nigdy nie pomyślicie nawet o usuwaniu ich z pamięci.

Aplikacje ułatwiające życie: Wunderlist

Aplikacje ułatwiające życie mogą w łatwy sposób uporządkować twoje sprawy, zarówno te zawodowe, jak i prywatne. Wunderlist to platforma pozwalająca na zarządzanie listami zadań, opisywanie ich, wyznaczanie planowanego terminu ich zrealizowania, ustawianie przypomnień oraz zapraszanie znajomych do współpracy. Ogromnym plusem tej aplikacji jest fakt, że znaleźć ją można nie tylko w systemie operacyjnym Android, lecz także iOS i Windows. Wunderlist umożliwia synchronizowanie danych pomiędzy urządzeniami, dzięki czemu zyskujesz dostęp do swojej listy zadań w każdych warunkach i z każdego urządzenia.

Istnieje również ciekawa alternatywa dla Wunderlist działająca na bardzo podobnej zasadzie, czyli Nozbe. Pozwala ona na określanie zadań, tworzenie list kontrolnych oraz zapraszanie znajomych do pracy zespołowej, czyli dokładnie to samo, co Wunderlist. W Nozbe można również zaznaczać priorytetowe obowiązki oraz tworzyć szablony, które ułatwiają wpisywanie kolejnych, rutynowych zadań powtarzających się, na przykład, co tydzień. Aplikacja, podobnie jak Wunderlist, jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android i iOS.

Podobną opcją jest aplikacja Notion, która umożliwia pełną customizację swoich list zdań, tabelek czy wykresów. Nie jest to więc aplikacja, która pozwala jedynie zarządzać listą zadań, ale daje nieskończenie wiele możliwości (to opcja, którą szczególnie kochają uczniowie i studenci, którzy są fanami robienia digitalowych notatek). Podobnie jak Wunderlist, Notion dostępne jest w systemie operacyjnym Android oraz iOS, a także jako strona www, jeśli chcemy używać jej z poziomu komputera.

Aplikacje ułatwiające życie: Pushbullet

Aplikacje ułatwiające życie z roku na rok przyjmują coraz bardziej innowacyjne formy. Doskonałym przykładem takiego projektu jest Pushbullet. W sytuacji, gdy otrzymasz SMS-a lub połączenie na telefon, zsynchronizowanie go z innymi urządzeniami pozwoli Ci na odczytanie wiadomości i przejrzenie połączeń z poziomu – na przykład – komputera. Takie połączenie umożliwia także odpisywanie na SMS-y i wykorzystywanie wiele innych funkcji smartfonów na zupełnie innych sprzętach. W ten sposób nie rozproszysz się podczas pracy na komputerze, a sięgnięcie po telefon w celu odczytania wiadomości przestanie być doskonałą okazją, aby spędzić kilkadziesiąt kolejnych minut przeglądając Facebooka lub Instagrama.

Aplikacje ułatwiające życie: Flo

Tym razem aplikacja ułatwiająca życie typowo dla kobiet, czyli Flo. Pozwala ona na monitorowanie cyklu menstruacyjnego i obserwowanie wszelkich zmian w organizmie w jego trakcie. Dzięki aplikacji możesz określić termin swojej owulacji, kontrolować przebieg ciąży oraz prowadzić kalendarzyk menstruacyjny, który często bywa skarbnicą wiedzy dla lekarzy i lekarek w razie wystąpienia różnych problemów na tle hormonalnym. We Flo da się zapisywać również uwagi na temat swojego nastroju oraz ustawiać przypomnienia.

Flo posiada również funkcje niezwiązane z samą menstruacją, takie jak zbieranie danych o ilości pitej wody, masie ciała, długości snu oraz aktywności fizycznej i seksualnej. Aplikacja jest dostępna zarówno w systemie operacyjnym Android, jak i iOS, a na obu platformach istnieją również jej liczne zamienniki.

Zobacz także:

Aplikacje ułatwiające życie: Menadżer Wydatków

Kolejna aplikacja ułatwiająca życie dotyczy bardzo ważnego aspektu, czyli pieniędzy. A raczej ich szybkiego znikania. Jest to doskonała propozycja dla osób, które chciałyby zacząć oszczędzać, ale ich przyzwyczajenia nie do końca na to pozwalają. Aplikacja Menadżer Wydatków pozwala na śledzenie wszelkich wydatków i wpływów, przegląd danych zgromadzonych na przestrzeni miesiąca oraz tworzenie wykresów z raportami czasowymi. Co więcej, umożliwia ona również dodawanie zdjęć paragonów, nabytych produktów i wielu innych obrazów, które pomogą ci w kontrolowaniu wszystkich wydatków. Aplikacja Menadżer Wydatków pozwala również na ustawienie przypomnień o zbliżających się cyklicznych płatnościach oraz pogrupowanie wydatków w konkretnych kategoriach, takich jak opłaty, zakupy spożywcze czy koszty związane z przemieszczaniem się, czyli bilety lub benzyna.

Aplikacje ułatwiające życie: Mój Pociąg

Kolejna aplikacja ułatwiająca życie to raczej gratka dla osób często podróżujących pociągami. Jak wszystkie inne zamienniki tego typu, Mój Pociąg pozwala na wyszukiwanie tras pociągów, połączeń oraz peronów, z których odjeżdża i na których zatrzymuje się dany pojazd. Od pozostałych aplikacji kolejowych, również tych od PKP, różni się on jednak możliwością pokazywania liczby wolnych miejsc w wagonach, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, czego możesz spodziewać się podczas danej podróży. Standardowo, w aplikacji znaleźć można także numer pociągu, jego nazwę, bieżące opóźnienie oraz informacje o przewoźniku.

Ogromną wadą aplikacji Mój Pociąg jest jednak fakt, że znaleźć ją można jedynie na smartfonach z systemem operacyjnym Android. Użytkownicy iOS muszą zadowolić się zamiennikiem o nazwie Portal Pasażera lub oficjalną stroną firmy PKP.

Aplikacje ułatwiające życie: 7 Weeks

7 Weeks to doskonała aplikacja ułatwiająca życie dla osób, które mają problem z wytrwaniem w swoich postanowieniach, zarówno tych noworocznych, jak i takich, które podejmuje się bez żadnej specjalnej okazji. Jest ona dosyć prosta w obsłudze i bazuje jedynie na określeniu celu oraz zaznaczaniu w kalendarzu dni, w trakcie których był on realizowany i dni, które okazały się zupełną porażką. W ten sposób możesz zwizualizować sobie dokonywane postępy lub ich brak, a zbyt duża liczba dni określonych jako te nieudane jest w stanie zmotywować cię do naprawienia sytuacji i powrotu do realizowanego celu. Aplikacja posiada także możliwość ustawienia powiadomień, dzięki czemu nigdy nie zapomnisz o swoich postanowieniach.

Niestety 7 Weeks również posiada ogromną wadę w postaci braku dostępności na iPhone. Użytkownicy systemu operacyjnego iOS muszą zatem posiłkować się podobnymi aplikacjami lub zdecydować się na bardzo proste rozwiązanie w postaci zaznaczania poszczególnych dni w domyślnym kalendarzu i ustawianie przypomnień z nimi związanych. W ten sposób osiągniesz bardzo podobny efekt, ale wymaga on poświęcenia znacznie większej ilości czasu niż podczas korzystania z aplikacji 7 Weeks.