Choć w kultowej serii filmów o małym (a potem coraz większym) czarodzieju pojawił się tylko przez chwilę, a konkretnie w finale drugiej części produkcji „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, nie sposób go nie pamiętać. W końcu wcielił się w rolę syna tytułowego bohatera! I był do niego łudząco podobny (oczywiście przypominał Harry'ego z pierwszych części filmu). Jesteście ciekawi, jak Arthur Bowen wygląda teraz – po 11. latach od premiery ostatniej części filmu? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Czy wciąż przypomina Daniela Radcliffe'a? 

Arthur Bowen: Syn Harry'ego Pottera ma dziś 24 lata. Jak wygląda?

To właśnie podobieństwo do młodego Harry'ego Pottera, całkiem nieoczekiwanie, zagwarantowało 12-letniemu wówczas Arthurowi Bowenowi rolę w kultowej produkcji. Co ciekawe, chłopiec nie zgłaszał się do żadnego castingu. Ekipa filmu odnalazła go sama po tym, jak w ramach poszukiwań odwiedziła szkołę nastolatka. Żeby było zabawniej, Arthur o całym zdarzeniu w ogóle nie poinformował rodziców. O tym, że syn ma szansę zagrać w filmie o Harrym Potterze dowiedzieli się dopiero, gdy otrzymali list od jego producentów. A konkretnie zaproszenie na przesłuchanie w Londynie. 

Wiemy już, że Arthur Bowen rolę dostał, dzięki czemu to właśnie jego oglądamy w ostatniej części filmu, kiedy Harry, Ron, Hermiona oraz Drago ponownie spotykają się na peronie 9 i 3/4, tym razem wsadzając do pociągu już swoje pociechy.

Albus Severus, bo właśnie takie imiona otrzymał syn Harry'ego Pottera obawiał się wówczas, że wbrew jego woli, tiara przydziału skieruje go do Slytherinu. Ojciec (wciąż trochę głupio nam w ten sposób myśleć o Harrym Potterze) uspokoił go wówczas, że jeden z dyrektorów Hogwartu, po którym nosi imię, także do niego należał, a był jednym z najodważniejszych czarodziejów. By następnie wysłać syna w podróż, którą sam odbył przed laty...

Syn Harry'ego Pottera, czyli Arthur Bowen – Instagram

Na tym jednak podobieństwa się kończą. 24-letni dziś Arthur Bowen, w ogóle nie przypomina już Harry'ego Pottera, nie jest także podobny do dorosłego już Daniela Radcliffe'a. Ma jasnoniebieskie oczy, krótko ostrzyżone włosy w jasnym kolorze i mocno zaznaczoną żuchwę. Nie poznalibyście go na ulicy, zwłaszcza, że postanowił pójść w zupełnie inną stronę. Arthur Bowen nie ma dziś nic wspólnego z aktorstwem. Sądząc po tym, co publikuje na swoim koncie na Instagramie – @bowen_58 – głównie imprezuje i czasem gra w gry komputerowe. Interesuje się także piłką nożną. Jak dziś wygląda? Aktualne zdjęcia syna Harry'ego Pottera czekają na was w naszej galerii.