Astro tatuaże cieszą się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych. I wcale nas to nie dziwi. Prezentują się pięknie, poza tym dla wielu osób mają wyjątkowe znaczenie (dotyczy to m.in. dziarek inspirowanych znakami zodiaku). Jeżeli wy także należycie do grona fanów astrologii albo (po prostu) podobają wam się gwiazdki czy planety na skórze, świetnie się składa. Poniżej piszemy o najpiękniejszych wzorach oraz inspiracjach na astro tatuaże, które królują na Instagramie i Pintereście.

Tatuaże – znaki zodiaku

Tatuaże inspirowane znakami zodiaku, jak również ich symbolami cieszą się ogromną popularnością. Tego rodzaju wzory to świetna opcja dla osób, które planują pierwszy tatuaż, ale nie tylko. Panuje bowiem przekonane, że znak zodiaku to dość bezpieczny wybór. Dlaczego? Otóż nie zmienia się on przez całe życie (w przeciwieństwie do np. imion partnerów). Co więcej, znak zodiaku ma dla wielu osób wyjątkowe znaczenie – w pewnym stopniu definiuje ich osobowość, a tym samym wpływa na codzienne życie.

W sieci możecie znaleźć wiele tatuaży inspirowanych znakami zodiaku. Wśród nich te dosłowne, czyli np. baran, ryby, łuk albo dzban z wylewającą się wodą, jak również nieco mniej. Zwróciłyśmy uwagę m.in. na tatuaż – pojedynczą linię, która została ułożona w taki sposób, by przedstawiała dwie – połączone ze sobą twarze. To wzór idealny dla zodiakalnych Bliźniąt. Szczególnie dla tych, które są fanami minimalizmu.

Jeżeli marzy wam się tatuaż związany z waszym znakiem zodiaku, warto sprawdzić, jak wygląda jego symbol. Każdy z nich jest dość charakterystyczny. Poza tym symbole poszczególnych znaków zodiaku prezentują się świetnie w formie minimalistycznych tatuaży – sprawdźcie w naszej galerii (na górze strony).

Astro tatuaże – minimalistyczne symbole, które znaczą więcej niż mogłoby się wydawać

Każdy znak zodiaku ma swój szczęśliwy dzień tygodnia, kamień, liczbę, planetę, a nawet metal i żywioł. One także mają swoje symbole - warto o tym pamiętać, jeśli z którymś z tych aspektów szczególnie się utożsamiacie i chcecie zrobić sobie tatuaż. Dziarki inspirowane symbolami znaków zodiaku oraz ich żywiołami są zazwyczaj bardzo subtelne. Z całą pewnością przypadną do gustu tym, którzy lubią minimalistyczne tatuaże.

Astro tatuaże – planety, księżyc, gwiazdy i inne wzory dla fanów astrologii

Coraz więcej osób interesuje się astrologią i związanymi z nią tematami. Nic więc dziwnego, że rośnie także zainteresowanie astro tatuażami. Absolutnym hitem są minimalistyczne gwiazdki pojedyncze albo całe gwiazdozbiory oraz planety. Prezentują się przepięknie na nadgarstkach, przedramionach, w okolicach żeber, jak również na karku. Astro tatuaże w wersji mini pojawiają się również za uszami. I musimy przyznać, że wyglądają niezwykle uroczo.

Gdzie najbardziej boli tatuaż: sprawdź, co znajduje się na liście! >>>

Zobacz także:

Astro tatuaże – inspiracje

Gdzie szukać inspiracji na astro tatuaże? Oczywiście na Instagramie! Jeżeli chcecie znaleźć najpiękniejsze symbole znaków zodiaku oraz wzory gwiazdami, księżycami oraz planetami w rolach głównych, wpiszcie w wyszukiwarkę aplikacji #astrotattoo. Wtedy na ekranie waszych telefonów (albo komputerów) pojawią się najpopularniejsze, a także najnowsze zdjęcia i wideo opisane tym hashtagiem. Najpiękniejsze czekają na was również w naszej galerii – na górze strony.

Warto jednak zaznaczyć, że profesjonalni, popularni tatuatorzy często mają własny styl i nie chcą inspirować się kolegami czy koleżankami po fachu. Podczas pierwszego spotkania (albo jeszcze przed) rozmawiają z klientami o ich wymarzonych wzorach, a następnie projektują unikatowy wzór na podstawie tego, czego się dowiedzieli.

Musicie także pamiętać, że wybór studia tatuażu albo konkretnego tatuatora czy tatuatorki jest równie ważny, co wybór wzoru (a może nawet ważniejszy). Przykład? Tatuator, który na co dzień tworzy pokaźnych rozmiarów rysunki w wyrazistych kolorach nie będzie chciał stworzyć minimalistycznego tatuażu w rozmiarze XS. I na odwrót.