Sally Rooney nie skończyła jeszcze 30 lat (stanie się to 20 lutego), a już określana jest mianem jednej z najzdolniejszych współczesnych pisarek. Wszystko za sprawą jej dwóch dotychczasowych powieści: debiutu Rozmowy z przyjaciółmi (Conversations With Friends) z 2017 roku, który już pod koniec lutego ukaże się w polskiej wersji językowej nakładem wydawnictwa W.A.B, oraz Normalnych ludzi (Normal People), które w mgnieniu oka stały się bestsellerami i przyniosły Rooney prestiżowe wyróżnienia. A ten drugi tytuł doczekał się nawet serialu wyprodukowanego przez platformę Hulu, a w Polsce dostępnego w serwisie HBO GO. 12-odcinkowa produkcja w reżyserii Lenny Abrahamsona i Hettie Macdonald okazała się hitem dorównującym książce, w czym spora zasługa świetnie obsadzonych w rolach głównych bohaterów Marianne i Connella Daisy Edgar-Jones oraz Paula Mescala.

Dla fanów twórczości „Salingera generacji Snapchata”, jak określana bywa Sally Rooney, mamy świetną wiadomość. Jeszcze w tym roku ukaże się jej kolejna powieść Beautiful World, Where Are You. Data premiery planowana jest na 7 września 2021. I już wiadomo, że zarówno miłośnicy historii Frances i Nicka z Rozmów z przyjaciółmi oraz Connella i Marianne nie będą zawiedzeni, bo nowa pozycja od Sally Rooney utrzymana będzie w bardzo podobnej konwencji.

Klub Książkowy Glamour: Nasze czytelniczki przeczytały książkę „Normalni ludzie” Sally Rooney >>>

Nowa książka Sally Rooney, autorki Normalnych ludzi już w tym roku! O czym będzie?

Jak podaje The Guardian, Beautiful World, Where Are You również opowie o przyjaźni, a konkretnie o losach 20-letnich Alice i Eileen. Ta pierwsza, pisarka, poznaje Elixa i prosi go, aby pojechał z nią do Rzymu. Druga, dochodząca do siebie po rozstaniu, zaczyna flirtować z Simonem, kolegą z dzieciństwa. O tym wszystkim dowiemy się z maili, które Alice i Eileen ze sobą wymieniają i rozprawiają w nich o swojej relacji, otaczającym ich świecie i skomplikowanych romansach. Obie dążą też do spotkania, „ale co się stanie, kiedy już do tego dojdzie?” – pyta intrygująco w zajawce książki wydawca, Faber & Faber.

Wydawca w Faber & Faber, Alex Bowler zdradza, że Beautiful World, Where Are You to „książka o przyjaźni i seksie, sztuce i wierze, sile i miłości”, która „iskrzy inteligencją, empatią i pięknem”. Właśnie dopisujemy do naszej listy must read w 2021.