Serial Normalnie ludzie  (Normal people) na podstawie książki o tym samym tyle autorstwa Sally Rooney, nazywanej „Salingerem doby Instagrama”, był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Produkcja miała swoją premierę pod koniec kwietnia 2020 roku, ale niestety, nie była dostępna dla wszystkich. Serial można było bowiem oglądać na platformie Hulu, której oficjalnie nie ma w Polsce. Dlatego nie wszyscy fani książki Rooney, którą Barack Obama zaliczył do swoich ulubionych tytułów 2019 roku, mieli okazje go obejrzeć. To się wkrótce zmieni!

Serial Normalni ludzie – gdzie obejrzeć?

Nominowany w czterech kategoriach do tegorocznych nagród Emmy serial Normalni ludzie od 1 grudnia 2020 będzie można obejrzeć w serwisie streamingowym HBO Go. I to nie koniec wspaniałych wiadomości! Tego dnia na platformie wyląduje cały sezon produkcji liczącej 12 odcinków. Z kolei emisja pierwszego epizodu na antenie HBO zaplanowana została nieco później, bo na 14 grudnia 2020.

Warto dodać, że jeżeli nie macie HBO i nie jesteście subskrybentami HBO Go (choć polecamy, bo w serwisie można znaleźć mnóstwo świetnych seriali, filmów i dokumentów!), nie musicie zakładać od razu płatnego konta. Możecie wypróbować usługi HBO Go przez 7 dni bezpłatnie. Jeśli nie będziecie chcieli dalej korzystać z platformy, należy zrezygnować z subskrypcji w ciągu okresu próbnego. Jeżeli tego nie zrobicie lub będziecie zdecydowani korzystać z HBO Go dłużej, cena za miesiąc wynosi 24,90 zł.

Serial Normalni ludzie – o czym jest?

Normalni ludzie  to współczesna historia miłosna podążająca śladami Marianne i Connella – dwojga młodych ludzi, którzy nieustająco krążą wokół siebie, odkrywając jak skomplikowana potrafi być młodzieńcza miłość. Oboje chodzą do tej samej szkoły w małym miasteczku w zachodniej Irlandii. Connell (Paul Mescal) jest lubianym, przystojnym i dobrze zbudowanym sportowcem. Marianne (Daisy Edgar-Jones) natomiast to dumna, wycofana i niepopularna samotniczka, która unika swoich kolegów i koleżanek z klasy, a na lekcjach kwestionuje autorytet nauczycieli. Między nastolatkami zaczyna iskrzyć, gdy Connell przychodzi, aby odebrać swoją matkę Lorraine (Sarah Greene) z pracy w domu Marianne. Bohaterów zaczyna łączyć dziwna i niezwykle silna więź, którą postanawiają ukryć przed rówieśnikami.
 


Normalni ludzie
– obsada

Główne role w serialu Normalni ludzie zagrali Paul Mescal oraz Daisy Edgar-Jones (serial Wojna światów). Na ekranie towarzyszą im m.in. Sarah Greene (seriale Dom grozy, Na poboczu), Aislín McGuckin (serial Outlander) i Desmond Eastwood (seriale Krypton, Wikingowie). Za reżyserię serialu odpowiadają nominowany do Oscara Lenny Abrahamson (Pokój) i Hettie Macdonald (miniserial Howards End). Oboje wyreżyserowali po 6 odcinków produkcji. Zaś autorami scenariusza są Sally Rooney, Alice Birch oraz Mark O'Rowe. Serial został wyprodukowany przez Element Pictures dla BBC Three i Hulu we współpracy z Screen Ireland.