Pamiętacie jak wykończona morderczym wyścigiem Małgorzata Rozenek krzyczała do swojego męża Radosława Majdana „nie mów do mnie teraz!”? Albo jak Renata Kaczoruk rzucała jajkami w konkurentów, a Hanna Lis zasłabła podczas wykonywania jednego ze sportowych zadań? Wszystko wskazuje na to, że widzowie TVN mogą być wkrótce świadkami równie emocjonujących zdarzeń z udziałem polskich osobowości medialnych, artystów, celebrytów i influencerów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym roku czeka nas emisja nowej edycji programu „Azja Express”. Stacja zdradziła już wszystkie szczegóły,

„Azja Express 2022” – nazwiska uczestników

Lista uczestników trzeciego sezonu „Azja Expres” miała być pilnie strzeżoną tajemnicą. Plany stacji zostały jednak pokrzyżowane szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu zdjęć internauci dotarli do nieoficjalnych materiałów zza kulis programu, na których widać było niektórych uczestników nowej edycji.

Dzięki nagraniom i zdjęciom opublikowanym na instagramowym profilu zagranicznej kawiarni, już jesienią 2022 roku dowiedzieliśmy się, że w kolejnym sezonie „Azja Expres” wystąpią z pewnością Angelika i Łukasz Trochonowicz, czyli para influencerów znanych w sieci lepiej jako Andziaks i Luka, a także piosenkarka Reni Jusis, której partnerem w programie został popularny w mediach społecznościowych ogrodnik re.dor, czyli Remigiusz Dorawa.

Telewizja TVN przez długi czas nie komentowała przecieków z planu. W połowie stycznia przedstawiciele stacji w końcu przerwali milczenie. Co ciekawe, wcześniejsze doniesienia mediów potwierdziły. Pełna lista uczestników i uczestniczek „Azja Express 3” przedstawia się następująco:

  • influencerzy i youtuberzy Andziaks i Luka (Angelika i Łukasz Trochonowiczowie);
  • komentatorzy z programu TTV „Gogglebox. Przed telewizorem” Kasia Gąsienica i Andrzej Gąsienica;
  • piosenkarka Reni Jusis i jej przyjaciel, ogrodnik Remigiusz Dorawa (re.dor);
  • prezenterka telewizyjna Paulina Krupińska i jej przyjaciółka Izabela Połeć;
  • piosenkarz i muzyk Czesław Mozil i jego żona Dorota Mozil;
  • wokalista Wojciech „Łozo” Łozowski i jego przyjaciel, didżej i raper Bartosz Kochanek (DJ BRK);
  • aktor Krystian Pesta i jego siostra Oliwia Pesta
  • oraz aktor Adam Zdrójkowki i jego ojciec Dariusz Zdrójkowski.

„Azja Express” – gdzie jest kręcony 3. sezon programu?

Po dwóch sezonach nakręconych w krajach Ameryki Łacińskiej, program powrócił do Azji. Dzięki śledztwu internautów wiedzieliśmy już, że wyścig rozpoczął się w Turcji. Uczestnicy i uczestniczki ścigali się m.in. w stolicy kraju, Stambule. TVN potwierdził, że poza Turcją program był realizowany tym razem także na terenie Gruzji i Uzbekistanu.

„Azja Express 2022” – prowadząca

Przypomnijmy, że w latach 2016-2017 program „Azja Express” prowadziła Agnieszka Woźniak-Starak. Gospodynią nadawanego w latach 2018-2020 analogicznego programu „Ameryka Express” została Daria Ładocha. TVN donosi, że została ona także prowadzącą najnowszej edycji show.

Daria Ładocha prowadzącą „Azja Express 2023” / fot. mat. prasowe TVN

Zobacz także:

Daria Ładocha prowadzącą „Azja Express 2023” / fot. mat. prasowe TVN

„Azja Express 2022” – kiedy premiera?

Dokładna data premiery 3. sezonu na razie nie została oficjalnie ogłoszona. Wiadomo już jednak, że program z pewnością znajdzie się w ramówce TVN wiosną 2023 roku.