Andziaks prywatnie i zawodowo

Angelika Trochonowicz, z domu Zając, przyszła na świat 10 listopada 1996 roku. Jej drugie imię to Elżbieta, które otrzymała po swojej nieżyjącej już babci. Przystępując do sakramentu bierzmowania samodzielnie wybrała sobie imię Antonina. Jej mama, bizneswoman i inwestorka Agnieszka Kurowska, urodziła ją gdy miała 19 lat. Nie jest tajemnicą, że młodzieńczy związek rodziców Andziaks nie przetrwał próby czasu. Przez większość życia influencerka i jej biologiczny ojciec, Tomasz, nie utrzymywali ze sobą kontaktu. Mężczyzna zmarł w grudniu 2021 roku.

Od szóstego roku życia rolę drugiego rodzica Andziaks w praktyce pełni jej ojczym, działający w branży hotelarskiej przedsiębiorca Wojciech Kurowski. Mimo tego, że kilka lat temu małżeństwo państwa Kurowskich rozpadło się, Wojtek do tej pory jest obecny w życiu Angeliki.

Andziaks pochodzi z Nysy, ale już od dłuższego czasu mieszka i pracuje w Warszawie. Przyszła gwiazda internetu uczęszczała do katolickiej szkoły podstawowej. W dzieciństwie marzyła o tym, aby zostać modelką i piosenkarką.

Zawsze sobie wyobrażałam, że będę gdzieś na scenie śpiewać, tańczyć i będę jak Doda. Strasznie uwielbiałam Dodę – wyznała.

Swój pierwszy filmik nagrała będąc jeszcze w II klasie gimnazjum.

Był to filmik, na którym ja i moja koleżanka rozwalamy sobie jajka na głowie. Wiem, brzmi to dziwnie, ale właśnie tak było – tak Andziaks wspomina swoje pierwsze kroki w internecie.

Jak sama wyznała, poważniejszym nagrywaniem zaczęła się interesować, gdy była w II klasie technikum. Tworzyła przede wszystkim treści o tematyce lifestyle'owej i urodowej. Z czasem zaczęła się specjalizować w kręceniu vlogów, na których ukazuje swoje codzienne życie. To właśnie takie luźne, naturalne nagrania przyniosły jej ogromną popularność w sieci. Dziś jej oficjalny profil na Instagramie obserwuje już przeszło 844 tysięcy użytkowników serwisu. Celebrytka może się też pochwalić 853 tysiącami subskrybentów jej kanale na platformie YouTube.

Andziaks szczerze o swoich zarobkach

Jednym z często przewijających się tematów dotyczących Andziaks jest kwestia jej wystawnego stylu życia. W odpowiedzi na liczne pytania swoich widzów Angelika już kilka lat temu postanowiła ukrócić wszelkie dywagacje w tej kwestii.

Zobacz także:

Od trzech lat moi rodzice w ogóle nie dają mi pieniędzy. (...) Nie dostaję od nich pieniędzy na utrzymanie, na torebki, na wyjazdy. Po prostu sama się utrzymuję i nie wiem skąd się to wzięło, że rodzice nas sponsorują – zapewniała w 2018 roku.

Andziaks wyjawiła wówczas, że od dłuższego czasu całkowicie utrzymuje się ze swojej działalności w internecie i nie ma potrzeby korzystać z pomocy swoich dobrze usytuowanych rodziców.

Ja od trzech lat utrzymuję się z YouTube'a sama i świetnie mi to idzie. Luce, jak widać, również. Jesteśmy szczęśliwi. Uwielbiamy to, co robimy. Nagrywamy, a przy okazji z tego żyjemy. Także czego chcieć więcej. Jest cudownie – podsumowała.

Andziaks i Luka

W 2015 roku Angelika poznała swojego obecnego męża, Łukasza Trochonowicza, znanego lepiej jako Luka. Po półtora roku związku para rozstała się na dziewięć miesięcy, podczas których oboje spotykali się z innymi osobami. Po powrocie ich relacja szybko wkroczyła na nowy poziom – postanowili ze sobą zamieszkać.

W maju 2020 roku Andziaks i Luka powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Ich córka otrzymała imię Charlotte. Kilka miesięcy po narodzinach córeczki zaręczyli się. 14 lipca para wzięła huczny ślub, który był jednym najszerzej komentowanych wydarzeń minionego lata w polskim show-biznesie.


Jesienią ubiegłego roku Trochonowiczowie wzięli udział w nagraniach do trzeciej edycji programu „Azja Express”. Reality show można oglądać na głównej antenie TVN i na platformie Player.