Backstreet Boys: ikona lat dziewięćdziesiątych

AJ McLean, Howie Dorough, Nick Carter, Kevin Richardson i Brian Littrell... Któż ich nie kochał, nie lubił i nie szanował? W drugiej połowie lat 90. XX wieku zawładnęli sercami milionów osób rozsianych po całym globie.

Już ich debiutancki album z 1996 roku zyskał status złota i platyny w 38 krajach i rozszedł się w liczbie 10 mln egzemplarzy na całym świecie. Potem było tylko lepiej. Trzecia płyta, „Millenium” z 1999 roku, sprzedała się w ponad 24 mln egzemplarzy. Fanki i fani kupili ogółem 130 mln płyt nagranych przez zespół, dzięki czemu panowie stali się jednym z najlepiej sprzedających się zespołów w historii.

Koncert Backstreet Boys w Polsce: data i miejsce

Ostatnim razem w ramach trasy koncertowej boysband występował  Europie w 2019 roku, sprzedając ponad 350 tys. biletów. Grupa pojawiła się wtedy także w Polsce – zagrała koncert w hali COS Torwar w Warszawie. Rozmach tegorocznej trasy koncertowej Backstreet Boys sugeruje co najmniej tak samo duży (jeśli nie większy!) sukces komercyjny.  

Wyprodukowana przez Live Nation trasa DNA World Tour zacznie się w ten weekend na Las Vegas Strip czterema występami w Koloseum w Caesars Palace w dniach 8, 9, 15 i 16 kwietnia.  Koncert w Polsce zaplanowano na 29 października 2022 roku. Wydarzenie odbędzie się w TAURON Arena Kraków.

Koncert Backstreet Boys w Krakowie: bilety

Sprzedaż biletów na koncert Backstreet Boys w Krakowie rusza w piątek 8 kwietnia. Przedsprzedaż zacznie się już w środę, 6 kwietniaBilety można kupić na stronie livenation.pl.

Backstreet Boys w ramach solidarności z Ukrainą przekaże część dochodu ze sprzedaży biletów z trasy DNA World Tour 2022 Agencji ONZ ds. Uchodźców - UNHCR. Środki te trafią do osób potrzebujących, które zmuszone były do opuszczenia swoich domów oraz kraju.  

Backstreet Boys: trasa koncertowa 2022

Backstreet Boys uraczyli też fanki i fanów pierwszym odcinkiem swojej nowej serii dokumentalnej „Making Of The DNA Tour”, która pokazuje przygotowania panów do wyczekiwanej, światowej trasy. Kolejne odsłony będą dostępne na kanale The Backstreet Boys w serwisie YouTube

Zobacz także:

Plan DNA World Tour 2022 w Europie przedstawia się następująco:

3 października - Lizbona, Portugalia - Altice Arena
4 października - Madryt, Hiszpania - WiZink Center
6 października - Barcelona, Hiszpania - Palau Sant Jori
9 października - Amsterdam, Holandia - Ziggo Dome
12 października - Berlin, Niemcy - Mercedes-Benz Arena
15 października - Hanower, Niemcy - ZAG Arena
18 października - Mannheim, Niemcy - SAP Arena
20 października - Monachium, Niemcy - Olympiahalle
22 października - Bolonia, Włochy - Unipol Arena
25 października - Hamburg, Niemcy - Barclays
27 października - Zurych, Szwajcaria - Hallenstadion
29 października - Polska - TAURON Arena Kraków
30 października - Lipsk, Niemcy - QUARTERBACK Immobilien ARENA
31 października - Kolonia, Niemcy - Lanxess Arena
2 listopada - Budapeszt, Węgry - Budapest Sports Arena
4 listopada - Dortmund, Niemcy - Westfalenhallen
6 listopada - Londyn, Wielka Brytania - The O2

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.