Billie Eilish ma bardzo charakterystyczny styl. 18-letnia wokalistka pokazuje się zazwyczaj w oversize’owych ubraniach, które w żaden sposób nie ograniczają jej ruchów. Fani chętnie inspirują się jej stylizacjami. Ale każdy medal ma dwie strony. Niektórzy nie rozumieją, dlaczego młoda dziewczyna ukrywa swoje (młode) ciało pod za dużymi ubraniami. Porównują Billie Eilish z największymi gwiazdami lat 90., np. Britney Spears i Christina Aguilera, które chętnie występowały w odważnych kreacjach. W żadnej z tych opcji nie ma nic złego, jeśli czujemy się dobrze. Natomiast Billie Eilish postanowiła odpowiedzieć hejterom. Piosenkarka nagrała wideo, podczas którego rozbiera się i mówi o body-shamingu.

Billie Eilish nagrała odważne wideo, w którym porusza temat body-shamingu. Powinna je obejrzeć każda z nas!

Billie Eilish ruszyła w trasę koncertową. Wczoraj wystąpiła w Miami. Jesteśmy przekonane, że 90-minutowy koncert młodej wokalistki przejdzie do historii. Dlaczego? Podczas występu wyświetlono bowiem wideo z Billie Eilish w roli głównej. Artystka powoli pozbywała się kolejnych elementów garderoby, a tym samym pokazywała coraz więcej ciała. Fani mogli również usłyszeć szept swojej idolki w tle. Czego ode mnie chcecie? – pytała wokalistka. Dlaczego nie uciekacie ode mnie? Nad czym się zastanawiacie? Co wiecie? Billie Eilish zwróciła uwagę na problem body-shamingu. Zauważyła również, że ludzie coraz częściej oceniają nas przez pryzmat ubrań, które nosimy. Niektórzy nienawidzą mojego stylu, inni go chwalą. Niektórzy używają go, aby krytykować innych. Niektórzy chcą krytykować mnie – mówiła wokalistka.

Body-shaming w najgorszej postaci. Ten post stał się viralem i doskonale pokazuje, że poniżanie innych z powodu wyglądu nigdy nie było i nie będzie ok >>>

Wideo w ekspresowym tempie obiegło cały internet. Młode internautki (i nie tylko) przyznają, że słowa Billie Eilish naprawdę mają moc. Uważają, że ich idolka zdecydowała się na bardzo odważny krok. Wykazała się niesamowitą odwagą, a tym samym dodała otuchy innym – młodym dziewczynom, które dotyka problem body-shamingu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

holy duck this was so powerful i cannot even begin to describe oh mygod

Post udostępniony przez daniela &natalia z (@badtype.bil) Mar 9, 2020 o 7:42 PDT