Nie potrzeba specjalnej okazji, żeby zrobić sobie lub bliskiej osobie prezent. Kiedy jednak nadarza się dodatkowo konkretna sposobność, to tym bardziej warto ją wykorzystać. Na liście uniwersalnych podarunków bez cienia wątpliwości można umieścić biżuterię. Błyskotki są na tyle ponadczasowe, że sięgając po klasyczny fason mamy pewność, że przetrwa próbę czasu, a dla tej szczególnej osoby lub dla nas samych z biegiem czasu stanie się pamiątką, do której będziemy mieć sentyment. Biżuteria na Dzień Kobiet właśnie z tego powodu wydaje się zupełnie naturalnym wyborem. Uniwersalny sznur pereł, ponadczasowe kolczyki koła, klasyczna bransoletka z łańcuszka lub minimalistyczny pierścionek z pojedynczym oczkiem to zawsze dobry pomysł. Przygotowaliśmy gotową listę z modelami biżuterii z nowych kolekcji. Sprawdź, która z propozycji najbardziej trafia w twój gust!

Biżuteria na Dzień Kobiet – naszyjnik

Naszyjnik na Dzień Kobiet może przybrać wiele postaci. Wiele modeli biżuterii to ponadczasowe klasyki, które nigdy się nie zestarzeją i z tego powodu każdy z nich może być dobrym typem. Najbardziej uniwersalny wydaje się łańcuszek w złotym lub srebrnym kolorze w zależności od preferencji obdarowywanej kobiety. W tym przypadku wchodzi też w grę zawieszka. Wiele marek jubilerskich dodatkowo zachęca do personalizowania takiego prezentu jakimś osobistym grawerunkiem. Tym razem jednak dużo ciekawszy wydaje się sznur pereł. Ta biżuteria uwielbiana przez Coco Chanel i Audrey Hepburn jest hitem w każdym sezonie. Teraz jednak dodatkowo zyskała wsparcie projektantów i influencerek, co sprawiło, że od razu pojawił się dużo większy wybór efektownych modeli. Perły to idealna biżuteria na Dzień Kobiet.

Biżuteria na Dzień Kobiet – bransoletka

O ile w przypadku naszyjników tym razem łańcuszki ustępują miejsca perłowym koralom, to już w kontekście bransoletek patrzymy na srebrne lub złote ogniwa zupełnie inaczej. Taka subtelna i delikatna biżuteria sprawdzi się idealnie na Dzień Kobiet. Dodatkowo łańcuszki, zwłaszcza w przypadku modeli z większymi ogniwami, pozwalają na dowolną personalizację.

Możliwy jest oczywiście wspomniany już wcześniej grawerunek, ale nie tylko on. Różnego rodzaju zawieszki i charmsy sprawiają, że bransoletka może stać się bazą, którą podczas kolejnych okazji będzie się wzbogacać o dodatkowe elementy. W dodatku każdy z nich może być dobierany indywidualnie pod zainteresowania konkretnej osoby. Z tego powodu taka bransoletka może stać się bazą do opowiedzenia niezwykłej historii.

Biżuteria na Dzień Kobiet – kolczyki

Na rynku jest dostępnych tyle modeli kolczyków, że wybór tylko jednej pary może być nie lada wyzwaniem. Z tego powodu najlepiej zawęzić poszukiwania do konkretnego fasonu. Kolczyki na Dzień Kobiet mogą być zarówno drobnymi błyskotkami na sztyfcie lub bardziej okazałymi na biglu. Najlepiej jednak postawić na najbardziej klasyczny z modeli. Mamy oczywiście na myśli kolczyki koła. Ten rodzaj biżuterii w zależności od trendów zmienia swoją wielkość, kolory, a nawet grubość, ale ciężko powiedzieć, żeby kiedykolwiek przestawał być modny. Najtrudniejsza decyzja dotyczy jednak nie samego kształtu. Ważne żeby trafić z kolorem. Srebro, złoto, a może różowe złoto? Najlepiej przyjrzeć się biżuterii, którą nosi osoba, dla której szukamy prezentu i pójść tym tropem.

Biżuteria na Dzień Kobiet – pierścionek

Pierścionek kojarzy się przede wszystkim z prezentem zaręczynowym i zwłaszcza ten pierwszy w relacji między parą powinien być właśnie taki. Nie oznacza to jednak, że ta biżuteria musi być wręczana tylko z tej jednej okazji. Pierścionek dla mamy, siostry, przyjaciółki, żony czy innej wyjątkowej kobiety jest jak najbardziej na miejscu. Jaki wzór najlepiej wybrać? Pierścionek na Dzień Kobiet może być jednym z minimalistycznych modeli, które są ozdobione tylko pojedynczym oczkiem. Dodatkowo wybór kamienia może mieć jakieś wyjątkowe znaczenie.

 

Zobacz także: