Blond na wiosnę 2021? Wskazujemy najmodniejsze odcienie

Planujesz zmianę fryzury na wiosnę i po głowie chodzi ci blond? Dobry wybór, bo wśród modnych kolorów włosów na 2021 rok blondy odnalazły swoje miejsce. Choć, jak to z trendami bywa, wszystko zależy od tego, na jaki postawisz odcień. Dlatego mamy dla ciebie małą ściągę – oto najmodniejsze blondy na wiosnę! Ogólna zasada: im kolor bardziej naturalny, tym lepiej. Czasem warto jedynie „podrasować” swój naturalny odcień albo powrócić do tego, który... nosiłyśmy w dzieciństwie. Albo postawić na jaśniejsze refleksy, takie jak te, które naturalnie robią się od słońca. Dobra wiadomość dla ciemnych blondynek – ten odcień blondu też jest teraz modny!

1. Modny blond na wiosnę 2021: Maślany blond

W tym sezonie królują ciepłe odcienie blondów. Najjaśniejszy z nich? Blond w odcieniu maślanym. Dokładnie taki, na jaki zdecydowała się ostatnio Emma Roberts. To świetna alternatywa dla „surowej” i zimnej platyny. Wygląda bardziej naturalnie i nie wyostrza tak bardzo rysów twarzy, dzięki czemu wygląda się w nim młodo i promiennie. 

2. Modny blond na wiosnę 2021: Miodowy blond

Kolejna gwiazda, z której warto wziąć przykład, wybierając odcień blondu na wiosnę 2021? Hailey Bieber i jej włosy w miodowym kolorze. To nieco ciemniejszy, głębszy i bardziej nasycony odcień blondu niż maślany. A włosy sprawiają wrażenie jak „pocałowane przez słońce”, dzięki czemu wygląda się jak po powrocie z wakacji. W miodowym blondzie najlepsze jest jednak to, że pasuje niemalże do każdej karnacji. Tym bardziej, że włosów nie trzeba farbować na całej długości. W tym sezonie modne są bowiem „naturalne korzenie”. W praktyce oznacza to, że włosy u nasady pozostają w naturalnym odcieniu, a rozjaśnione są dopiero na dalszej długości. Taką fryzurę ma nie tylko Hailey, ale i modelka i influencerka Emily Grace (zdjęcie główne). 

3. Modny blond na wiosnę 2021: Balejaż w wydaniu blond

A skoro jesteśmy już przy tym, by nie farbować całej głowy, warto wspomnieć o kolejnym trendzie w koloryzacji – balejażu, który na włosach blond sprawdza się znakomicie. Warto wziąć jednak pod uwagę, że na przestrzeni lat balejaż bardzo się zmienił. Dziś mówimy raczej o refleksach, ombre albo sombre. Zapomnijcie więc o całych jaśniejszych pasmach, teraz przejścia kolorów mają być bardziej subtelne. Tu znów wracamy do włosów rozjaśnionych słońcem – właśnie o taki efekt chodzi. 

4. Modny blond na wiosnę 2021: Pampasowy blond (zwany inaczej piaskowym)

Wiosną 2021 modne są też ciemniejsze odcienie blondu, na przykład blond pampasowy lub inaczej piaskowy. Porównanie do trawy pampasowej jest tu jak najbardziej trafione, bo włosy odcieniem przypominają właśnie suche trawy. W dobrym tego słowa znaczeniu. I trochę przypominają też blond marchewkowy (o lekko różowawym odcieniu). Kolor królował w latach 70. i to właśnie na fali popularności stylu z epoki, teraz powraca. Niegdyś nosiła go Sharon Tate, teraz fanką jest Julia Stegner, a także Liz Burns.

5. Modny blond 2021: Ciemny blond

W 2021 roku modne są także ciemne blondy, takie jak odcień włosów Gigi Hadid czy Cary Delevingne. Z pewnością znajdziesz więc odpowiedni dla siebie. Pamiętaj jednak o odpowiedniej pielęgnacji włosów, to podstawa udanej fryzury! Dlatego poniżej prezentujemy kosmetyki, po które warto sięgnąć, by jak najlepiej zadbać o włosy blond. 

Kosmetyki do włosów blond? 

Dobra wiadomość? Teraz można kupić je w zestawie prezentowym. Mowa o Blonde Trio Holiday marki Eleven Australia, który podkreśla i odświeża odcień blondu, przedłużając trwałość koloru. Składają się na niego szampon, odżywka i spray do włosów, które nie tylko pielęgnują i odżywiają farbowane lub naturalne włosy blond, ale również likwidują niepożądane żółtawe i miedziane refleksy. A także dodają fryzurze blasku. Przekonaj się sama! Kosmetyki dostępne są na hair2go.pl

Zobacz także:

Zestaw Eleven Australia Blonde Trio Holiday / fot. materiały prasowe