Boże Ciało to najgłośniejszy polski film ostatnich miesięcy. Obraz Jana Komasy opowiada historię 20-letniego Daniela, który wychodzi z poprawczaka i zostaje wysłany na drugi koniec Polski, aby zacząć pracę w stolarni. Zamiast tego zaczyna udawać księdza. Absolutnym objawieniem tej produkcji jest Bartosz Bielenia, czyli odtwórca głównej roli. Krytycy doceniają również grę Elizy Rycembel (filmowa Eliza) i Aleksandry Koniecznej, która tym razem wciela się w rolę gospodyni na wiejskiej plebani. Film zdobył trzy Złote Lwy na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także Nagrodę Label Europa Cinemas na festiwalu MFF w Wenecji. Niestety nie miał szansy na Złote Globy 2020, ale w styczniu dowiedzieliśmy się, że Boże Ciało zostało nominowane do Nagród Akademii Filmowej. W takim wypadku obraz Jana Komasy po prostu trzeba obejrzeć! Gdzie obejrzeć Boże Ciało, czyli Corpus Christi? Podpowiadamy!

Boże Ciało: gdzie obejrzeć film Jana Komasy?

Od premiery Bożego Ciała minęło już kilka miesięcy. Niestety nominowanej do Oscarów 2020 produkcji nie obejrzycie już w większości popularnych kin. Ale spokojnie! Boże Ciało wciąż jest w repertuarze wielu kin studyjnych w całej Polsce. Film z Bartoszem Bielenią w roli głównej możecie obejrzeć m.in. w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki, warszawskich kinach Luna i Wisła. Jeśli chodzi o Trójmiasto, Boże Ciało obejrzycie chociażby w kinie Kameralne Cafe w Gdańsku oraz w Gdyńskim Centrum Filmowym. Seanse głośnego filmu Jana Komasy odbywają się także we Wrocławiu (Dolnośląskie Centrum Filmowe, Nowe Horyzonty), Poznaniu (kino Muza) czy w Krakowie. Kina studyjne w stolicy Małopolski, które grają Boże Ciało, to m.in. Agrafka i Pod Baranami.

Jeżeli wolelibyście obejrzeć Boże Ciało w domowym zaciszu, musimy was zmartwić. Rodzima produkcja nie jest dostępna na żadnej platformie streamingowej i nie można obejrzeć jej za pośrednictwem jakiegokolwiek legalnego źródła. Radzimy uzbroić się w cierpliwość! Przewidujemy, że Boże Ciało trafi na platformy VOD, Netflix i tym podobne dopiero po gali wręczenia Oscarów 2020.

Oscary 2020: Te nominowane filmy obejrzycie na Netflix >>>

Oscary 2020: kiedy odbędzie się gala? Film Boże Ciało nominowany w kategorii Najlepszy film międzynarodowy

Przypomnijmy, że uroczysta gala odbędzie się 9 lutego, czyli za niewiele ponad dwa tygodnie. Boże Ciało zostało nominowane w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Według ekspertów, film Jana Komasy ma spore szanse na statuetkę. Jednak nie można ignorować konkurencji, a ta jest naprawdę mocna! Produkcje, które oprócz Bożego Ciała zostały nominowane w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, to Parasite, Ból i blask, Kraina miodu i Nędznicy. Nie możemy doczekać się tegorocznej gali wręczenia Nagród Akademii Filmowej, a wy?

Oscary 2020: gdzie obejrzeć transmisję i o której rozpocznie się gala wręczenia nagród >>>