Ekipa serialu Bridgertonowie już wkrótce wraca na plan. Jak informowaliśmy was w styczniu, zdjęcia do drugiego sezonu serialu rozpoczną się w Londynie na wiosnę. Poza doskonale znanymi twarzami w obsadzie kontynuacji bijącej rekordy produkcji Netflixa pojawią się także zupełnie nowe gwiazdy. Jedną z nich będzie odtwórczyni głównej roli żeńskiej. To młoda aktorka, którą możecie znać m.in. z serialu Sex Education.

Bridgertonowie 2 - wiemy, kto zagra Kate Sheffield

Mowa o Simone Ashley! Zagraniczne media donoszą, że 25-letnia Brytyjka wcieli się w postać Kate Sheffield. Nowo przybyła do Londynu dziewczyna ma ostro namieszać w życiu uczuciowym Anthony'ego Bridgertona (w tej roli Jonathan Bailey).

Jak donosi branżowy serwis Deadline.com, nowy obiekt westchnień dziedzica tytułowego rodu, który nadal szuka idealnej kandydatki na swoją żonę, to bystra i bardzo uparta młoda kobieta, która nie znosi głupców, a za takiego właśnie bierze początkowo Anthony'ego. Brzmi intrygująco, prawda?

Bridgertonowie hitem Netflixa

Ekranizacja cyklu powieściowego autorstwa Julii Quinn to jeden z najpopularniejszych seriali w historii Netflixa. Pod koniec stycznia amerykański serwis VOD ujawnił, że pierwszy sezon Bridgertonów w ciągu zaledwie 28 dni od premiery obejrzały na platformie... 82 miliony widzów.

Tym samym produkcja osadzona w alternatywnej wersji epoki regencji pobiła rekord, który wcześniej należał do Wiedźmina. Przypomnijmy, że serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego w miesiąc od premiery zanotował „jedynie” 76 milionów widzów.