Z powodu pandemii koronawirusa, zbierającej śmiertelne żniwo na całym świecie, odwołano wszystkie imprezy masowe w najbliższym czasie. Największy festiwal muzyczny na świecie, czyli Coachella, przełożono na inny termin, chociaż nie podano dokładnego terminu. Wiele wydarzeń przesunięto dopiero na następny rok. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego ciężko jest cokolwiek przewidzieć z wyprzedzeniem. W tym roku nie odbędą się także festiwale filmowe. Branża filmowa boryka się z dużymi problemami – z powodu pandemii odwołano zaplanowane premiery oraz zamknięto wszystkie kina. Wczoraj dowiedzieliśmy się o wspaniałej inicjatywie, zrzeszającej największe festiwale filmowe na świecie, w tym festiwal w Cannes, Wenecji, Toronto oraz festiwal kina niezależnego Sundance! Serwis YouTube oraz nowojorski festiwal Tribeca połączyły siły i zaprosiły do współpracy inne prestiżowe festiwale. W ramach wydarzenia będziemy mogli obejrzeć ponad 20 filmów zupełnie za darmo na platformie YouTube! Szczegóły projektu znajdziecie poniżej. 

Orange Warsaw Festival 2020 przełożony na przyszły rok! Znamy nową datę wydarzenia >>>

Cannes, Sundance i inne festiwale łączą siły! W ramach wydarzenia „We Are One: A Global Film Festival” obejrzymy filmy za darmo w sieci

Wydarzenie pod hasłem „We Are One: A Global Film Festival” jest pierwszym tego typu eventem. Organizatorzy największych festiwali filmowych na świecie pozostają ze sobą solidarni w obliczu pandemii i zachęcają widzów do wpłacania datków na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia. Fundusze, które zbiorą w trakcie trwanie projektu wesprą walkę z koronawiursem. Wydarzenie rozpocznie się 29 maja i potrwa 10 dni. W tym czasie w serwisie YouTube każdy użytkownik będzie mógł obejrzeć festiwalowe filmy za darmo. W dodatku nie będzie żadnych reklam! Festiwal w Cannes, a także festiwale w Wenecji, Toronto, Berlinie, San Sebastian i innych udostępnią konkursowe produkcje. Szczegóły dotyczące planu projekcji prawdopodobnie pojawią się w najbliższych tygodniach. Na ten moment wiemy jedynie, że będą to filmy fabularne, dokumentalne, nie zabraknie również ciekawych paneli dyskusyjnych i krótkometrażowych produkcji. To niepowtarzalna okazja, aby wziąć udział w prestiżowym wydarzeniu prosto ze swojej kanapy i w dresach! Wszystkie filmy za darmo znajdziecie na kanale „We Are One” w serwisie YouTube. Nie możemy doczekać się, aby poznać tytuły filmów!