Sieć sklepów Carrefour w trosce o środowisko wprowadza bawełniane woreczki na warzywa i owoce

Nie minął nawet miesiąc, odkąd pisałyśmy, że w sklepach Rossmann stanęły automaty do napełniania butelek środkami czystości i kosmetykami, a kolejna duża sieć sklepów poinformowała, że chce być bardziej eko. I dotyczy to także sklepów w Polsce. Mowa o francuskiej sieci supermarkertów Carrefour, która postanowiła wprowadzić alternatywę dla plastikowych torebek, zamiast nich wprowadzając w obieg bawełniane woreczki, w które spakować można warzywa i owoce. Specjalne stojaki z woreczkami już stanęły w odpowiednich działach w Carrefourze. Kupicie je w cenie 5,99 zł za sztukę i zapewniamy, ze jest to dobra inwestycja. Woreczków można bowiem używać wielokrotnie.

Carrefour nakłania, by zakupy pakować do własnych opakowań

Bawełniane woreczki do sklepów Carrefour trafiły w nawiązaniu do akcji „zakupy do własnych opakowań”, w ramach której sieć zachęca klientów, by po sprawunki przychodzili nie tylko z własnymi torbami wielokrotnego użytku, ale i opakowaniami na drobne zakupy, takie jak pieczywo czy właśnie warzywa i owoce. A ponieważ nie wszyscy mają jeszcze je w domach, Carrefour stworzył możliwość, by się w nie zaopatrzyć. Bawełniane woreczki na miejscu przydadzą się także, jeśli do sklepu zapomnimy zabrać ze sobą własnych. 

„Znaczne zmniejszenie wykorzystania torebek jednorazowych z tworzyw sztucznych to cel, który chcemy zrealizować wspólnie z klientami dla dobra naszej planety” – o najnowszej proekologicznej inicjatywie sieci powiedziała Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska. Kolejne kroki, które Carrefour podejmie w trosce o środowisko? Do 2025 roku Carrefour chce, by wszystkie opakowania produktów własnej marki w pełni nadawały się do recyklingu lub kompostowania, planuje także zmniejszyć do minimum masę opakowań, a wcześniej – do 2022 roku – do sprzedaży przy kasach wprowadzi torby wielokrotnego użytku, powstałe z przetworzonych odpadów. Co bardzo nas cieszy!

Dodamy tylko, że to nie pierwsze proekologiczne działania francuskiej marki. W listopadzie ubiegłego roku sieć otworzyła w Polsce sklepy Carrefour Bio, w których kupić można żywność ekologiczną – od sprawdzonych dostawców i wyprodukowana bez użycia chemii – w dodatku w cenach, które nie przyprawiają o zawrót głowy. Nasz kraj jest czwartym, w którym można zrobić takie zakupy. Wcześniej Carrefoury Bio pojawiły się we Francji, Belgii oraz Hiszpanii.

Karl Lagerfeld w sieci sklepów Carrefour!