6 stycznia nastąpiła historyczna chwila. Chris Evans udostępnił uroczą serię filmów ze swoją dziewczyną Albą Baptistą w ramach „spojrzenia wstecz na rok 2022”. Wygląda na to, że jeśli chodzi o życie prywatne to był dla gwiazdora dobry rok. Zawodowo oczywiście też nie miał na co narzekać. W dodatku został ogłoszony przez magazyn „People” tytułem Sexiest Ma Alive, co bardzo ucieszyło zwłaszcza... jego mamę!

Chris Evans i Alba Baptisa oficjalnie razem

41-letni gwiazdor filmu „Kapitan Ameryka” spotyka się z Albą Baptistą, 25-letnią aktorką portugalskiego pochodzenia (znaną m.in. z produkcji Netfliksa „Warrior Nun” czy filmu „Paryż pani Harris”), od ponad roku według źródła magazynu „People”. Jednak informacje o tym pojawiły się dopiero w listopadzie 2022 roku.  

To poważna sprawa – powiedziało źródło „People”. – Są zakochani, a Chris nigdy nie był szczęśliwszy. Jego rodzina i przyjaciele ją uwielbiają.

Chris Evans, który do tej pory nie miał za wiele szczęścia w miłości, chyba trafił na idealną partnerkę dla siebie. Aktor uwielbia robić żarty swoim najbliższym, głównie strasząc ich. Jak się okazuje Alba Baptista świetnie się odnajduje w tej rozrywce i chętnie odpłaca ukochanemu w podobny sposób. We wspomnianym wideo, składającym się z różnych klipów z 2022 roku, możemy zobaczyć, jak Chris i Alba starają się nawzajem przestraszyć. Krzyki, tańce, rzucanie telefonem. W domu, w pokojach hotelowych.

Część osób entuzjastycznie przyjęła nie tylko wiadomość, że gwiazdy są razem, ale przede wszystkim sposób, w jaki to zakomunikowali. Inni zarzucali jednak Chrisowi, że nie każdy może oglądać takie materiały i kiedy natknie się na nie bez ostrzeżenia, to różne mogą być tego konsekwencje.

Wracając jednak do samej pary, warto podkreślić, że być może Chris Evans ma wobec Alby Baptisty poważne plany. Jak opowiadał w wideo zamieszczonym na People.com, absolutnie marzy o ustatkowaniu się i uważa to za coś najważniejszego w życiu, ważniejszego od kariery, sukcesów. Marzy o ślubie. 

To jest absolutnie coś, czego chcę. Żona, dzieci, budowanie rodziny – powiedział. – Uwielbiam ideę tradycji i ceremonii.