Ona jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych hiszpańskich aktorek, którym udało się zrobić karierę w Hollywood. On, choć długo pozostawał w cieniu młodszego brata, swoją aktorską kreacją sprawił, że postać „Thora” dla wielu już zawsze będzie miała jego twarz. Chris Hemsworth i Elsa Pataky od prawie 13 lat tworzą jeden z najbardziej udanych związków światowego show-biznesu, a historia ich relacji sprawia, że nie sposób nie uwierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia...

Chris Hemsworth i Elsa Pataky – jak się poznali?

Chris Hemsworth i Elsa Pataky poznali się przez wspólnego przyjaciela, agenta gwiazd Williama Warda. Podobno zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia i od razu umówili się na pierwszą randkę. 

Już po kilku tygodniach związku zdecydowali się oficjalnie zadebiutować jako para. 25 września 2010 roku pojawili się na imprezie organizowanej przez Los Angeles County Museum of Art. 

Chris Hemsworth i Elsa Pataky na imprezie LACMA, 25 września 2010 / fot. Getty Images

Ich wspólne zdjęcie lotem błyskawicy obiegło światowe media. Nikt wówczas nie spodziewał się, że Elsa Pataky, która dotychczas nie bywała dłuższych relacjach (poza trzyletnim związkiem z aktorem Adrienem Brodym zakończonym zerwaniem zaręczyn), odnalazła mężczyznę, z którym założy rodzinę.

Ślub Chrisa Hemswortha i Elsy Pataky: „To wszystko zdarzyło się naprawdę szybko, ale czuliśmy, że to właściwa decyzja”

Równo trzy miesiące później, 25 grudnia 2010 roku Chris Hemsworth i Elsa Pataky stanęli na ślubnym kobiercu. Jak później wspominali, choć zrobili to spontanicznie, byli pewni łączącego ich uczucia:

Zobacz także:

To wszystko zdarzyło się naprawdę szybko, ale czuliśmy, że to właściwa decyzja. Że to ma sens i właśnie tak ma być […] W zasadzie nie mieliśmy żadnego planu, jeśli mam być szczery. Byliśmy akurat na wakacjach wspólnie z naszymi rodzicami, zupełnie przypadkiem, więc spontanicznie uznaliśmy, że to dobra okazja. I zrobiliśmy to – ujawnił po latach Chris Hemsworth w programie Good Morning Britain. 

Ceremonia obyła się podczas rodzinnych wakacji na jednej z indonezyjskich wysp. Była bardzo skromna i miała charakter prywatny, a para nigdy nie zdecydowała się ujawnić jej szczegółów. 

Dzieci Chrisa Hemswortha i Elsy Pataky. India Rose, Tristan i Sasha to ich „centrum wszechświata”

Oboje przyznają dziś zgodnie, że ich wspólnym marzeniem było założenie rodziny. Chris Hemsworth i Elsa Pataky doczekali się trójki dzieci. Pierwsze przyszło na świat półtora roku po ślubie. 11 maja 2012 roku w Londynie na świat przyszła ich córka India Rose, a niespełna dwa lata później – 18 marca 2014 roku – bliźniaki Sasha i Tristan.

Elsa Pataky na gali Oscarów w 2014 roku pojawiła się u boku Chrisa będąc w zaawansowanej ciąży. Zaledwie trzy tygodnie później na świat przyszli synowie pary / fot. Getty Images

Posiadanie u swojego boku człowieka, którego kochasz i tworzenie z nim rodziny to najlepsza rzecz, jaka może przytrafić się w życiu. Nie mogę prosić o więcej – przyznała aktorka w rozmowie z hiszpańskim magazynem „Hola!”.  

Kiedy Elsa Pataky zaszła w pierwszą ciążę, postanowiła na jakiś czas ograniczyć swoją aktywność zawodową. W tym samym czasie kariera jej męża nabrała tempa. „Thor” i jego kolejne części, „Dom w głębi lasu”, „Avengers”, „Królewna Śnieżka i Łowca” – to tylko kilka z wielu produkcji, w których zagrał w latach 2011-2014 Chris Hemsworth. Ze względu na dużą liczbę zleceń aktor rzadko pojawiał się w domu. Mimo tego, jak zapewniła w rozmowie z magazynem „Hola!” Elsa, świetnie odnalazł się w roli ojca i zawsze mogła liczyć na jego wsparcie: Chris wracał do domu i pytał: »Jak minął dzień?«, a ja nie czułam się dumna, mówiąc: »Jestem tylko mamą«. »Ale powinnaś, ponieważ to najtrudniejsza, ale też najwspanialsza praca na świecie« –mówił.

Para właściwie każdą wolną chwilę spędza z dziećmi, a rodzinnymi zdjęciami chętnie dzieli się na swoich instagramowych profilach. Aktor w jednej z medialnych wypowiedzi przyznał, że choć cieszą go sukcesy, to jego „centrum wszechświata” są India Rose, Sasha i Tristan. Chris zawsze potrafi rozśmieszyć zarówno dzieci, jak i mnie. Humor w naszym związku i w naszej rodzinie odgrywa niezwykle ważną rolę. Ważniejszą niż inne rzeczy – chwaliła go żona w jednym z wywiadów. 

Chris Hemsworth i Elsa Pataky – dom w Australii. Dlaczego postanowili wyjechać z Los Angeles?

Chris i Elsa początkowo mieszkali wraz z dziećmi w Londynie, a następnie w Los Angeles. Kilka lat temu postanowili jednak na stałe przenieść się do położonego na południe od Brisbane australijskiego miasteczka Byron Bay

Owszem, kochałem niektóre aspekty życia w Los Angeles, ale zarówno moja żona, jak i ja poczuliśmy, że przeprowadzka do Australii będzie dobrym krokiem. Mieszkańcy Byron Bay traktują nas jak swoich. Życie tam jest bardziej wyluzowane, spokojne, zrelaksowane, mniej intensywne i po prostu lepsze dla naszych dzieci – ujawnił aktor w rozmowie z magazynem „Traveller”.

Słowa męża w jednym z ostatnich wywiadów potwierdziła Elsa Pataky:

Nie wyobrażam sobie już życia w wielkim mieście. To nie dla mnie. Moje dzieci nigdy nie przyzwyczaiły się do korków, życia w biegu, zapchanych ulic i tłumów ludzi. Widziałam, że tęskniły za bieganiem boso po łące czy plaży. Dlatego właśnie czuję, że tutaj jest ich miejsce na ziemi – przyznała.

Niedawno w Australii zamieszkała także mama aktorki, Cristina Pataky Medianu. Aktorska para nie może narzekać ostatnio na brak zleceń, a więc obecność babci ich dzieci z pewnością jest nieoceniona. Moje dzieci są przyzwyczajone, że jestem z nimi w domu, odbieram je ze szkoły, spędzam z nimi czas, ale teraz przyszedł czas, abym trochę popracowała – to świetna okazja i chcę pokazać im, że to możliwe i jak najbardziej w porządku – ujawniła aktorka w rozmowie z „Body&Soul”.

Mimo wszystko okazuje się jednak, że chyba zwolnią tempo życia jeszcze bardziej w obliczu diagnozy, którą usłyszał Chris. Niedawno aktor poddał się badaniom genetycznym na planie produkowanego dla Disney+ serialu dokumentalnego Niestety wykazały one, że ma on „genetyczną predyspozycję” do choroby Alzheimera, która zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania od ośmiu do dziesięciu razy. Jak się okazuje, filmowy Thor odziedziczył podwójny gen APOE4 po obojgu rodzicach. Dlatego 39-latek zamierza zawiesić karierę, aby skupić się na rodzinie.

W obliczu tej niepokojącej diagnozy Elsa zdobyła się na niezwykle wzruszający gest. 46-latka zdecydowała się na profesjonalną charakteryzację, która „postarzyła ją” i pokazała, jak będzie wyglądała na starość. Wszystko z obawy przed tym, że filmowy Thor może na starość nie pamiętać o swoich najbliższy i nie rozpoznawać ich wyglądu.

Chris Hemsworth i Elsa Pataky – małżeństwo idealne? „Nadal pracujemy nad tym związkiem”

W tym roku Chris Hemsworth i Elsa Pataky świętować będą trzynastą rocznicę ślubu i nie zapowiada się, aby miała być pechową.

Oboje podkreślają jednak, że nie jest to zasługa bycia parą idealną, a nieustannej pracy nad związkiem.

Wiadomo, jak w każdym małżeństwie bywają lepsze i gorsze dni. To zabawne, że ludzie uważają nas za idealną parę. Nie ma mowy. Były wzloty i upadki, my nadal pracujemy nad tym związkiem. To nie jest łatwe [...] Małżeństwo wymaga dużo pracy. Nie wydaje mi się, żeby każda para była idealna. Związek wymaga cierpliwości, zrozumienia, wielu rozmów, poznania drugiej osoby, a także poznania siebie i tego, co robisz źle. Nie pozwól, aby duma stanęła na twojej drodze – powiedziała Elsa Pataky w wywiadzie udzielonym australijskiemu portalowi „Body&Soul”.