Ulubione jeansy Francuzek to temat, do którego wracaliśmy już wielokrotnie. W naszych podsumowaniach jasno wybrzmiało, które fasony noszą najczęściej. Wielokrotnie zostało też podkreślone, że na niebieskim denimie ich modowy świat się nie kończy. Tym razem skupimy się jednak dla odmiany nie na samych spodniach, a na pomysłach na stylizacje z ich udziałem. Francuski szyk jest ponadczasowy i uniwersalny. Dokładnie te same określenia najlepiej podsumowują listę rzeczy, która pokazuje, co Francuzki noszą do jeansów. Nie znajdziemy na niej odkrywczych propozycji, ale za to takie, które nigdy nie zawodzą. Francuskim fashionistkom to w zupełności wystarcza i musimy przyznać, że nam też. Dzięki nim codzienne kompletowanie stylizacji z jeansami, i nie tylko z nimi, staje się łatwiejsze.

Co Francuzki noszą do jeansów – Koszula

Nie raz przy okazji stylizacji Francuzek nawiązywaliśmy do ich zamiłowanie do klasycznych koszul. Numerem jeden jest prosty model w białym kolorze. Na nim jednak nie koniec. Ulubione koszule Francuzek to także kilka innych opcji, które dają wiele możliwości podczas codziennego kompletowania stylizacji. Każda z nich jest na tyle uniwersalna i ponadczasowa, że można ją nosić na różne okazje o każdej porze roku. W stylizacji z jeansami najczęściej można jednak zobaczyć białą koszulę. Tej parze nie potrzeba już wiele. Razem z trenczem tworzą ulubione trio Francuzek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ta dwójka pojawiła się tylko w parze lub jeszcze z innymi elementami garderoby – marynarką, kardiganem lub żakietem.

Co Francuzki noszą do jeansów – Marynarka

Szafa kapsułowa Francuzek jasno określa ich podejście do mody. Zamiast krzykliwych i trudnych w zestawianiu elementów garderoby tworzą ją największe klasyki. Obok koszuli, trencza i pasiaka mocne miejsce ma marynarka. Którą noszą najchętniej? Ulubione marynarki Francuzek to aż 3 uniwersalne opcje, z których każda ma tak samo mocną pozycję. Może to być zatem czarna marynarka, ale nie musi. Opcji jest znacznie więcej, a dobra wiadomość jest taka, że każda z nich będzie świetnie wyglądać z jeansami. Pozostaje zatem wybór konkretnego fasonu i koloru – rurki, dzwony, modele z prostymi lub rozszerzanymi nogawkami – każde mogą się sprawdzić w codziennych stylizacjach Francuzek i nie tylko ich.

Co Francuzki noszą do jeansów – Pasiak

Bluzka w paski to jeden z najbardziej francuskich elementów garderoby. Nie powinien zatem zaskakiwać nikogo fakt, że bardzo często można ją zobaczyć w stylizacji z jeansami. Prosty T-shirt lub longsleeve z marynarskim motywem najczęściej pojawia się w wersji biało-czarnej lub biało-granatowej. Dzięki temu z łatwością można go łączyć z rozmaitymi dołami. Denimowe spodnie także się w to wpisują. Czarne, białe, kremowe lub niebieskie jeansy i bluzka w paski to wprost idealna baza. Francuzki chętnie łączą taki duet z marynarką, swoim ulubionym trenczem w beżowym kolorze, a także chętnie noszonymi kardiganami.

Co Francuzki noszą do jeansów – Sweter

Co założyć do jeansów według Francuzek? Jedną ze sprawdzonych w wielu sezonach opcji jest zestawienie denimowych spodnie ze swetrem. Prosty pulower, golf lub kardigan – każdy z nich może być wykorzystany w takiej uniwersalnej stylizacji. Idąc śladem Francuzek warto trzymać się tylko jednej zasady – im prościej tym lepiej. Stonowana kolorystyka i minimalistyczny design robią w tym przypadku większe wrażenie niż wyszukane rozwiązania. Tu dewiza Skandynawek, która głosi, że mniej znaczy więcej, sprawdza się idealnie. Nonszalancki styl Francuzek w tym przypadku jest w pełni zgodny z filozofią Szwedek i Norweżek.

Co Francuzki noszą do jeansów – T-shirt

Basiki to mocna podstawa garderoby Francuzek. Proste i uniwersalne ubrania, które pasują do wszystkiego, sprawiają, że nigdy stojąc przed szafą, nie przychodzą im myśli, że nie mają się w co ubrać. Warto zatem podkreślić nawet obecność tak oczywistego ubrania jak T-shirt. W tym przypadku Francuzki najchętniej sięgają po biały kolor. Czerń, granat, beże i szarości też nie są wykluczone. Chodzi po prostu o uniwersalną bazę, na którą można narzucić cokolwiek. U nich sprawdza się to w każdym sezonie i u innych też będzie. Niektóre ubrania są po prostu po to, żeby ułatwiać nam życie i biały T-shirt świetnie je reprezentuje.