Wyprzedaże to nie tylko źródło okazji, ale również ogromne ryzyko. Niestety ogromne obniżki mogą sprawić, że stracimy rozsądek i damy się ponieść emocjom, a w takiej sytuacji nawet niewielki wydatek nie będzie miał nic wspólnego z oszczędzaniem. Jak zatem zrobić zakupy podczas wyprzedaży, żeby ich nie żałować i do tego jeszcze faktycznie nosić w przyszłości rzeczy, które kupiliśmy podczas obniżek? Odpowiedzi szukaliśmy u fashionistek z różnych krajów. Analizując ich stylizacje wybraliśmy ubrania i dodatki z największym potencjałem, które nie ulegają sezonowym trendom i sprawdzą się niezależnie od wizji projektantów prezentowanych na wybiegach. Sprawdź, co na wyprzedaży kupują Francuzki, Włoszki i Skandynawki. Idąc w ich ślady nie będziesz żałować.

Co na wyprzedaży kupują Francuzki?

Ulubiona stylizacja Francuzek opiera się właściwie na trzech elementach garderoby. Wystarczy biała koszula, jeansy i trencz, żeby stworzyć to kultowe zestawienie. Latem zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo można zrezygnować z okrycia wierzchniego. W ten sposób mamy gotową receptę na udane zakupy podczas wyprzedaży. Obie rzeczy będą świetnie wyglądać nie tylko w duecie. Ich uniwersalny charakter pozwoli, żeby często pojawiały się w outfitach. Nie będziesz żałować ani jednej złotówki. Biała koszula to jednak wciąż dość szerokie pojęcie. Poza jej najbardziej klasyczną wersją są jeszcze modele z ozdobnymi kołnierzykami, bufiastymi rękawami i innymi detalami, które mogą dodatkowo podkreślić twój styl. Sama będziesz najlepiej wiedziała, która opcja jest najlepsza.

Na przecenach można znaleźć dużo jeansów. Spodnie, które wracają do nas w każdym sezonie, także podlegają obniżkom. W ten sposób możesz kupić dowolny fason z rabatem. Niezależnie od tego czy lubisz dopasowane rurki, spodnie z szerokimi nogawkami czy dzwony, to znajdziesz coś ciekawego. Francuzki też nie trzymają się konkretnego fasonu. W ich stylizacjach znajdzie się miejsce dla każdej pary jeansów.

Co na wyprzedaży kupują Skandynawki?

Skandynawki to królowe minimalizmu, których proste stylizacje w ogóle nie starzeją się wraz z nadejściem kolejnych sezonów. Z tego powodu nie mogliśmy pominąć ich podczas szukania inspiracji na zakupy. Analizując ich zestawy wypatrzyliśmy wiele punktów wspólnych. Ostatecznie wybór nie padł jednak na ulubione sukienki Skandynawek. Ubranie z ich szaf, które sprawdzi się także u innych, mogło być tylko jedno.

To oczywiście marynarka. Skandynawki noszą je bardzo często. Nie tylko zestawiają je ze spodniami od kompletu tworząc stylowy garnitur, ale również miksują z innymi rzeczami ze swoich szaf. Nie rezygnują z łączenia marynarek z jeansami, dresami i innymi modelami spodni. Narzucają je też na sukienki i rozmaite stylizacje ze spódnicą. Tobie też nie zabraknie pomysłów, żeby stale je nosić.

Analizując stylizacje Skandynawek naszą uwagę zwróciły też dodatki. Jeżeli mielibyśmy wskazać jeden, który pojawiał się najczęściej, to byłyby to sneakersy. Skandynawki sportowe buty traktują podobnie jak marynarki – noszą je non stop do różnych stylizacji. Sneakersy zestawiają z garniturami, sukienkami i innymi elementami garderoby, które akurat wybrały. Śmiało możesz pójść w ich ślady. To nie tylko opcja, która dobrze się prezentuje, ale przede wszystkim najlepszy sposób na zagwarantowanie sobie wygody.

Co na wyprzedaży kupują Włoszki?

Włoszki zachwycają nas swoimi kolorowymi i pełnymi przepychu stylizacjami. Na każdym kroku za sprawą swoich zestawów udowadniają nam, że nawet dobrze znane nam elementy garderoby mogą prezentować się zupełnie inaczej, jeżeli podrasujemy je odpowiednimi dodatkami. Jednym z nich możesz być sukienka. Ograniczenie się do jednego modelu nie było łatwe. Lista ulubionych sukienek Włoszek zawiera bowiem wiele ciekawych propozycji, ale ostatecznie ograniczyliśmy się do wersji w kwiaty. Niezależnie od fasonu i długości już sam wzór jest tu gwarancją tego, że w kolejnych sezonach także będzie na czasie. Zakup takiej sukienki na wyprzedaży wydaje się naturalnym posunięciem, które nam zaprocentuje w przyszłości i pozwoli tworzyć wiele ciekawych zestawów.

Zobacz także:

Klucz do zachwycających stylizacji Włoszek tkwi w dodatkach. Ich zamiłowanie do biżuterii, ciekawych okularów przeciwsłonecznych, efektownych butów i robiących wrażenie torebek może być ciekawą wskazówką podczas zakupów. Na wyprzedaży można kupić chociażby piękną torebkę, która pozwoli dopełnić wiele stylizacji. Pozostaje tylko podjęcie jednej decyzji. Tym razem czarny klasyk czy bardziej szalona opcja w kolorze?