Większość z nas już chyba pożegnała się z myślą, że John Constantine jeszcze kiedyś dostanie szansę, by na wielkim ekranie znów przepędzić do piekła demony stąpające po ziemi w ludzkim przebraniu. I choć czekaliśmy i czekałyśmy na tę wiadomość blisko dwie dekady, wreszcie jest oficjalny komunikat: powstanie 2. część „Constantine” (jednocześnie poinformowano, że planowany serial o tej postaci, tworzony dla HBO Max, nie dojdzie do skutku)! Czemu ta wiadomość budzi tak ogromną ekscytację?

„Constantine”: ekranizacja komiksu, która stała się hitem

Debiut kinowy Francisa Lawrence'a „Constantine” ujrzał światło dzienne w 2005 roku i wówczas nic nie wskazywało na to, że stanie się dziełem ikonicznym. Recenzje nie były zbyt entuzjastyczne, wynik kasowy również nie był spektakularny (film zarobił na całym świecie 230 milionów dolarów przy budżecie wysokości 100 milionów dolarów). Jednak z czasem ekranizacja komiksu „Hellblazer” zyskała wierne grono fanek i fanów, a krytyka spojrzała na nią łaskawszym okiem. Zdaniem niektórych recenzentów i recenzentek, „Constantine” jest dziś filmem kultowym. A Keanu Reeves, Tilda Swinton, Rachel Weisz czy Shia LaBeouf dzięki swoim rolom na zawsze zapisali się w historii kina.

„Constantine” 2: twórcy i obsada

Ku radości wielbicieli i wielbicielek pierwowzoru, w sequelu „Constantine” w roli tytułowej powróci Keanu Reeves. Aktor wcześniej niejednokrotnie wspominał, że „ucieszyłaby go możliwość ponownego wcielenia się w tę postać”, gdyż praca nad oryginałem sprawiła mu wiele radości. Cóż, trudno wyobrazić sobie kogoś innego w roli aroganckiego łowcy demonów, więc to bardzo dobra wiadomość. Nie wiadomo na razie, kto poza nim zasili obsadę.

Pewne jest natomiast, że za kamerą ponownie stanie Francis Lawrence, a scenariusz stworzy Akiva Goldsman, zdobywca Oscara i Złotego Globu za „Piękny umysł” (2001). Goldsam będzie też producentem, wraz z J.J. Abramsem i Hannah Minghellą.

„Constantine” 2: fabuła

Na ten moment fabuła filmu „Constantine” 2 pozostaje ściśle strzeżoną tajemnicą. Domyślamy się jednak, że główny bohater nie straci swojego nadprzyrodzonego daru, dzięki któremu potrafi rozpoznawać potomstwo aniołów i demonów stąpające po ziemi w ludzkim przebraniu. Czy wysyłając do piekła czarci pomiot, wciąż będzie walczył o „bilet do nieba”?

„Constantine” 2: premiera i zwiastun

Wytwórnia Warner Bros. nie podała jeszcze przybliżonej daty premiery sequela. Jest też za wcześnie na teaser czy trailer. W oczekiwaniu na pierwsze materiały promocyjne kontynuacji „Constantine” przypomnijcie sobie niesamowity klimat 1. części!

 

Zobacz także: