Keanu Reeves rozpoczął karierę aktorską w drugiej połowie lat 80-tych. Wystąpił wtedy w ekranizacji powieści „Niebezpieczne Związki". Ale największą sławę przyniósł mu kontrowersyjny dramat psychologiczny „Moje własne Idaho", w którym Reeves wystąpił u boku Rivera Phoenixa. Po tym, jak Phoenix dwa lata później zmarł po przedawkowaniu narkotyków, film zyskał miano kultowego, a Keanu - status gwiazdy. Na początku lat 90-tych wystąpił również w „Na fali" oraz „Speed: niebezpieczna prędkość", czyli dwóch filmach, które umocniły jego pozycję w Hollywood. W 1997 roku aktor zagrał w hitowym „Adwokacie Diabła" obok Ala Pacino, a dwa lata później - w hicie wszech czasów „Matrixie". Jednak choć koniec dekady był dla niego niezwykle owocny zawodowo, to prywatnie Reeves przeżył wielką tragedię.

Keanu Reeves stracił córkę

Córka Keanu Reevesa i jego partnerki, Jennifer Syme, urodziła się martwa. Para była zdruzgotana. U boku Syme Reeves chciał się ustatkować i bardzo wyczekiwał narodzin swojego pierwszego dziecka. Dziewczynka urodziła się przedwcześnie, w 8. miesiącu ciąży, dokładnie w wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Reeves, by poradzić sobie z tragedią, rzucił się w wir pracy. Gorzej zniosła to Jennifer. Już w kilka tygodni po stracie córki rozstała się z aktorem. Prawdopodobnie cierpiała na głęboką depresję. 1 kwietnia 2001 roku Reeves musiał się zmierzyć z kolejną tragiczną wiadomością...

Śmierć byłej partnerki Keanu Reevesa

Keanu Reeves dowiedział się, że Jennifer Syme zginęła w wypadku samochodowym. Miała tylko 28 lat. Siła uderzenia była tak wielka, że kobieta wypadła z samochodu i poniosła śmierć na miejscu. Została pochowana obok córki, Avy Archer Syme-Reeves. Reeves miał w tym czasie rozpoczynać prace nad kolejnymi częściami "Matrixa", ale na wieść o śmierci Syme postanowił odsunąć wszystkie plany zawodowe. Potrzebował czasu, by dojść do siebie.

Po tragedii, której doświadczył, Keanu Reeves przez lata nie był – przynajmniej oficjalnie – w żadnym związku. Wielu fanów i fanek popularnego aktora zastanawiało się, czy jeszcze kiedyś odnajdzie prawdziwą miłość. Wszystko wskazuje na to, że tak. Pod koniec 2019 roku gwiazdor „Matrixa” przedstawił światu swoją obecną partnerkę. Jest nią Alexandra Grant, czyli uznana artystka sztuk wizualnych, która mieszka i pracuje w Los Angeles. Między nią a Keanu Reevesem jest dziewięć lat różnicy. Tworzą niezwykle uroczą parę. W 2020 roku zaręczyli się, co potwierdza, że myślą o sobie poważnie. Na razie jednak nie zdradzają planów dotyczących ewentualnego ślubu czy wesela.