God morgen! Przenosimy się na chwilę do Kopenhagi, gdzie na początku lutego 2023 odbyły się pokazy najbardziej cool marek ostatnich sezonów, w tym m.in. Remain, Baum und Pferdgarten, Gestuz, Rotate czy Ganni. A STAMM nagrodzono w konkursie Zalando Sustainability Award, której celem jest (jak dowiedziałyśmy się z oficjalnej informacji prasowej) promowanie mody zrównoważonej i wsparcie brandów niosących pozytywną zmianę. Projektantki oraz projektanci zachwycają swoimi pomysłami na nadchodzące miesiące. Natomiast tym razem skupimy się na modzie ulicznej. Copenhagen Fashion Week jesień-zima 2022/2023 przyciągnął bowiem tłumy influencerek, stylistek, a także redaktorek najważniejszych czasopism modowych na świecie. Ich stylizacje mogą posłużyć jako inspiracje do stworzenia własnych. Zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Sprawdźcie, jakie trendy królują na ulicach stolicy Danii. 

Copenhagen Fashion Week jesień-zima 2022/2023: street style

Kopenhaga zasłużyła już na miano europejskiej, a nawet światowej stolicy mody. Teraz jedynie umacnia swoją pozycję. To, co dzieje się teraz na ulicach stolicy Danii, naprawdę zasługuje na uwagę. Pogoda nie rozpieszcza, dlatego wspomniane influencerki, redaktorki mody i stylistki wyciągnęły ze swoich szaf modne, zgodne z trendami, a niejednokrotnie także bardzo oryginalne okrycia wierzchnie. 

Dużą popularnością cieszą się płaszcze rodem z „Matrixa”, wełniane modele o prostym lub oversize’owym kroju, sztuczne futra i kożuszki, tak zwane puchówki, a także kurtki skórzane (najlepiej vintage). Najbardziej stylowe dziewczyny z Kopenhagi noszą je w towarzystwie szalików w rozmiarze XXL, jak również ciekawych nakryć głowy, na czele z kapturkami, puchatymi kapeluszami i chustami wiązanymi na różne sposoby. Udowadniają, że stylowy wygląd i wygoda nie wykluczają się. Co więcej, lubią praktyczne rozwiązania – wiele z nich ma ze sobą duże torby, w których bez problemu mieszczą wszystko, czego potrzebują podczas dnia wypełnionego pokazami. 

Jeśli chodzi o kolory, obok (typowych dla najchłodniejszych miesięcy w roku) czerni, szarości, brązu i beżu pojawiają się niemal wszystkie odcienie żółtego – od świeżo ubitego – pastelowego masła przez dojrzewające cytryny i banany, a kończąc na elektryzującej mieszance ze złotem. Obecne są również różne wersje różu, fioletu, niebieskiego oraz zieleni.  

Najlepsze stylizacje street style na Copenhagen Fashion Week jesień-zima 2022/2023: street style

Kopenhaga urzeka i zachwyca, a jednocześnie onieśmiela pochwałą dla oryginalności i wyrażania siebie poprzez modę. W naszej galerii (poniżej) możecie zobaczyć naszym zdaniem najpiękniejsze, a także najbardziej cool zdjęcia street style. Na pewno będziemy do nich wracać w kolejnym sezonie po inspiracje.