Kopenhaga to dla fanek i fanów mody czy designu jedno z najbardziej interesujących miejsc nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Niczym nie ustępuje Londynowi, Paryżowi, Nowemu Jorkowi oraz innym stolicom mody. To właśnie tam rodzą się trendy. A mieszkanki i mieszkańcy największego miasta w Danii uchodzą za najbardziej stylowych. 10 sierpnia zakończył się tamtejszy tydzień mody, w którym wzięłam udział dzięki zaproszeniu od Zalando. Za mną kilka dni pełnych wrażeń i inspiracji. Bacznie obserwowałam to, co działo się na wybiegach, a także poza nimi – na ulicach. A teraz zdradzę wam, co zwróciło moją szczególną uwagę. Oto najważniejsze trendy na jesień 2023. Były obecne na Copenhagen Fashion Week, a niedługo będą, po prostu, wszędzie.

Zalando Visionary Award i Copenhagen Fashion Week

Pokazy mody organizowane w ramach tygodnia mody w Kopenhadze przyciągnęły tłumy influencerek i influencerów, redaktorek i redaktorów, a także celebrytek i celebrytów. Swoją najnowszą kolekcję zaprezentowała m.in. londyńska marka Paolina Russo, która zdobyła pierwszą nagrodę Zalando Visionary Award we współpracy z Copenhagen Fashion Week. Doceniono ją za m.in. kreatywność (wyróżniające się przede wszystkim w podejściu do dzianiny), zręczne łączenie rzemiosła i nowoczesnych technik oraz tworzenie mody odpowiedzialnej. Na wybiegu dużo się działo. Natomiast poza nim było równie ciekawie.

fot. materiały prasowe Zalando / @jamescochranephoto

Trendy jesień 2023: co będzie modne? 

Uczestniczki oraz uczestnicy Copenhagen Fashion Week udowadniają, że nie ma złej pogody, tylko niedopasowane do niej stylizacje. Nawet w chłodny, deszczowy i wietrzny dzień można wyglądać niezwykle stylowo. Wystarczy sięgnąć po dzianinę oraz nie tylko modne, ale również (a w tym wypadku „przede wszystkim”) praktyczne okrycie wierzchnie. Zaopatrzcie się w (albo wyciągnijcie ze swoich szaf) trencze, vintage kurtki skórzane oraz kurtki motocyklowe. W cieplejsze dni sprawdzą się modne zestawy, na czele z garniturami i garsonkami, dzięki którym stworzycie (ciągle hot) total looki. Jeśli chodzi o kolory, zwróćcie uwagę na ubrania oraz akcesoria w różnych odcieniach różu, a także masełka. Nie zapominajcie o printach. W tym wypadku mieszkanki Kopenhagi wyznają zasadę „im więcej, tym lepiej”. Nie bójcie się łączyć sportowych elementów garderoby z tymi eleganckimi. Koszulki piłkarskie, czapki z daszkiem czy kurtki inspirowane tymi, które noszą członkowie i członkinie drużyn baseballowych – te rzeczy niezaprzeczalnie warto mieć na swoim stylowym radarze. Zainwestujcie w wygodne sneakersy i / lub kowbojki. Do tego dobierzcie masywną biżuterię, torebki wyróżniające się kolorami, rozmiarami bądź formą czy dodatkowymi zdobieniami, a także inne akcesoria, które podkręcą każdy – nawet najbardziej basicowy look. Nie bójcie się srebra i złota, jak również przeskalowanych, pozornie trudnych do stylizacji form. Eksperymentujcie. Ale jednocześnie nie zapominajcie o własnym komforcie. 

Copenhagen Fashion Week: street style

Jeśli jesteście ciekawe i ciekawi, jak noszą się skandynawskie influencerki i skandynawscy influencerzy, a także inne osoby, które wzięły udział w ostatnim Copenhagen Fashion Week, scrollujcie dalej. W galerii (na dole strony) czekają na was bowiem najlepsze zdjęcia street style prosto z Kopenhagi. Nie przesadzimy, pisząc, że to kopalnia stylowych inspiracji na kolejne miesiące. Szczególnie, że w stolicy Danii już teraz pogoda jest iście jesienna. 

--

Materiał powstał we współpracy z Zalando.

Zobacz także: