„I Am Ruth”: Kate Winslet po raz pierwszy na ekranie z córką Mią Threapleton

„I Am Ruth” jest częścią antologii dramatycznej „I Am”, stworzonej przez Dominica Savage'a dla Channel 4. 47-letnia laureatka Oscara, Kate Winslet, zagrała Ruth, zatroskaną matkę, która próbuje pomóc swojej córce Freyi przezwyciężyć presję mediów społecznościowych i problemy ze zdrowiem psychicznym. We Freyę na ekranie wcieliła się córka Winslet w prawdziwym życiu – 22-letnia Mia Threapleton.

Zwiastun filmu „I Am Ruth”, będącego pierwszym wspólnym projektem sławnej mamy i poczatkującej w show-biznesie latorośli, pojawił się w połowie listopada i został ciepło przyjęty przez publiczność. Kate Winslet udzieliła wywiadu dla BBC One, w którym opowiedziała o projekcie oraz o pracy ze swoim dzieckiem.

Właściwie to byłam nią zachwycona – powiedziała aktorka, komentując występ Mii.  Zupełnie nie potrzebowała mojej pomocy.

Winslet podkreśliła, że Threapleton była niesamowicie samodzielna na planie. Dałam jej tylko kilka wskazówek technicznych. To były małe rzeczy, które zauważyłam po drodze, jak zmiana linii oczu… Takie małe rzeczy, których nikt cię nie uczy. I doceniała te wskazówki – zapewniła gwiazda. Miałyśmy tę dodatkową zaletę, że wiedziałyśmy, do jakiego stopnia możemy na siebie naciskać, a ponieważ dogadujemy się całkiem nieźle, zdecydowanie wykorzystałyśmy ten zasób podczas kręcenia – dodała 47-latka.

Mia Threapleton – co wiemy o córce Kate Winslet?

Mia Threapleton ma czwórkę młodszego przyrodniego rodzeństwa: ze strony ojca dwie siostry (Olivię i Georgię), a ze strony matki dwóch braci (Joe Alfie Winslet to owoc związku Kate z reżyserem Samem Mendesem, a Bear Blaze Winslet przyszedł na świat ze związku aktorki z obecnym mężem, Edwardem Ablem Smithem). Rola w filmie „I am Ruth” nie jest debiutem aktorskim 22-latki. Brytyjka ma na koncie udział w produkcjach: „Shadows” w reżyserii Carla Lavagny (2020) i serialu „Dangerous Liaisons” (2022).

Jak się okazuje, fakt, że dziewczyna nosi nazwisko ojca, okazał się dla niej błogosławieństwem – może samodzielnie próbować swoich sił w branży filmowej, bez posądzania o nepotyzm i oskarżeń o to, że jako dziecko sławnej osoby miała łatwiej niż pozostali.

Wspaniałe dla niej jest to, że ma inne nazwisko, ludzie, którzy ją obsadzili, nie wiedzieli, że jest moją córkąto było ważne dla jej poczucia własnej wartości – twierdzi Kate Winslet.