Riley Keough żegna matkę, Lisę Marie Presley

W niedzielę 22 stycznia w Graceland (Memphis w stanie Tennesee) odbyła ceremonia pogrzebowa Lisy Marie Presley. Córka króla rock’n’rolla zmarła w czwartek 12 stycznia w wieku 54 lat. Aktorkę, autorkę tekstów i piosenkarkę pożegnali członkowie i członkinie rodziny, przyjaciele, przyjaciółki oraz fani i fanki. W transmitowanych na żywo uroczystościach żałobnych, które odbyły się w dawnej posiadłości Elvisa Presleya, wzięły udział tłumy.  

Lisa Marie została pochowana obok swojego syna, Benjamina Keougha, który zmarł w 2020 roku w wieku 27 lat. Spoczęła blisko swojego ojca oraz jego rodziców, Gladys i Vernona Presleyów. Na pogrzebie obecni byli m.in.: matka zmarłej, Priscilla Presley, Sarah Ferguson, Billy Corgan, Alanis Morissette (która zaśpiewała ku czci zmarłej swój utwór „Rest”) i Axl Rose. Nie zabrakło też Baza Luhrmanna, reżyser filmu biograficznego „Elvis” z 2022 roku.

Najstarsza spośród trzech córek Lisy Marie Presley, 33-letnia Riley Keough, pojawiła się na ceremonii w towarzystwie męża, kaskadera Bena Smitha-Petersena. Niespodziewana śmierć matki była dla niej ogromnym ciosem – dopiero po ośmiu dniach od przykrych zdarzeń przerwała milczenie w mediach społecznościowych, publikując pożegnalny wpis na Instagramie.

Riley Keough i Ben Smith-Petersen zostali rodzicami

Riley, która zawodowo spełnia się jako aktorka, (zagrała m.in. w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”, była nominowana do Złotego Globu za rolę w serialu „Dziewczyna z doświadczeniem”) nie przemawiała podczas uroczystości żałobnych Lisy Marie Presley. Małżonek 33-latki odczytał list, który kobieta napisała do zmarłej mamy.

To właśnie z tego listu świat dowiedział się o tym, że Riley Keough i Ben Smith-Petersen zostali rodzicami, o czym do tej pory nie wiedziały media.

Dziękuję za pokazanie mi, że miłość jest jedyną rzeczą, która liczy się w tym życiu. Mam nadzieję, że będę mogła kochać moją córkę tak, jak ty kochałaś mnie, jak kochałaś mojego brata i moje siostry – napisała córka Lisy Marie.

Informację o dziecku potwierdził w rozmowie z „Page Six” przedstawiciel aktorki. Nie ujawniono, kiedy pociecha Riley Keough przyszła na świat, ani jakie imię otrzymała.