Liczne tragedie Lisy Marie Presley

Lisa Marie Presley nie miała lekkiego życia. Sielankowe dzieciństwo w bajkowym Graceland najpierw przerwał rozwód rodziców, a następnie wielka rodzinna tragedia. Elvis Presley zmarł 16 sierpnia 1977 roku – jego jedyna córka miała wtedy zaledwie 9 lat. Przedwczesna i zarazem owianą niezwykłą aurą tajemnicy śmierć ukochanego ojca odcisnęła piętno na całym jej późniejszym życiu. Jako nastolatka szukała ukojenia w substancjach odurzających. Nie jest tajemnicą, że używki niestety przejęły nad nią kontrolę również w dorosłym życiu.

Na ślubnym kobiercu stawała czterokrotnie. Każde z jej małżeństw zakończyło się jednak rozwodem. Jej mężami były takie hollywoodzkie sławy jak Michael Jackson i Nicolas Cage. W te związki wchodziła już jako matka. Owocami jej pierwszego małżeństwa z Dannym Keoughem były dwie pociechy: spełniająca się dziś jako aktorka i modelka córka Riley Keough oraz początkujący wokalista Benjamin Storm Keough. Wrażliwy, zmagający się z osobistymi demonami chłopak niestety nie dożył nawet trzydziestki. Gdy 13 lipca 2020 roku jej ukochany syn odebrał sobie życie, serce Lisy Marie kolejny raz rozpadło się na drobne kawałki.

Bliźniaczki Harper i Finley – ostatnie potomkinie Elvisa

Czwarte małżeństwo córki króla rock'n'rolla, z gitarzystą i producentem muzycznym Michaelem Lockwoodem, formalnie zakończyło się dopiero w 2021 roku. Przez długi czas istniało już jednak tylko na papierze. Od momentu złożenia przez piosenkarkę pozwu o rozwód do ogłoszenia wyroku sądu minęło bowiem aż pięć długich lat.

Lisa Marie Presley i Michael Lockwood powitali na świecie dwie wspólne pociechy. 7 października 2008 roku przez cesarskie cięcie przyszły na świat bliźniaczki. Każda z nich otrzymała aż po trzy imiona: Harper Vivienne Ann i Finley Aaron Love. Nie jest tajemnicą, że to właśnie po ich narodzinach Lisa Marie uzależniła się od silnych środków przeciwbólowych i opioidów.

Mimo licznych problemów, starała się być jednak dobrą matką. Swoje córeczki kochała nad życie. Mówi się, że to głównie dzięki nim jakkolwiek była w stanie przetrwać potworną tragedię, jaką była śmierć Benjamina.

Lisa jest kompletnie załamana i zdruzgotana, ale stara się być silna, ze względu na swoje pozostałe dzieci: 11-letnie bliźnięta i najstarszą córkę Riley. Uwielbiała Benjamina, był miłością jej życia – mówił w 2020 roku portalowi TMZ manager Lisy, Roger Widynowski.

Na przestrzeni lat córka Elvisa Presleya chętnie dzieliła się wspólnymi zdjęciami ze swoimi dziećmi w mediach społecznościowych. Dzięki temu wiemy, że bliźniaczki Harper i Finley są niezwykle podobne do swojego legendarnego dziadka.

Widać silne geny Presleya – tak już od dłuższego internauci komentują posty z fotografiami dziewczynek na instagramowym profilu Lisy Marie.

Też dostrzegacie mocne podobieństwo Harper i Finley do sławnego wykonawcy hitu „Can’t Help Falling In Love”?

Zobacz także: