Na pewno (przynajmniej) część z was zastanawiała się, jakie czynniki wpływają na związek oraz na szczęście zakochanych. Chodzi o podobny światopogląd, wspólną pasję, a może wręcz przeciwnie? W końcu mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Ale zacznijmy od początku… Może sekret tkwi w tym, jak się poznajemy? Sprawdźcie, co powiedziała ekspertka w tej dziedzinie!

Czy sposób, w jaki się poznajemy wpływa na związek?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Agata Loewe przyznaje, że sposób, w jaki się poznajemy rzeczywiście może wpływać na związek. Warto jednak zaznaczyć, że jest to kwestia indywidualna i zależy od charakteru, jak również podejścia każdej z par. Są ludzie, którzy mają do tego całkowicie neutralne podejście – przyznaje ekspertka. Z kolei inni będą przykładać wręcz obsesyjną wagę do okoliczności, w jakich się poznali – dodaje. Osoby, które należą do drugiej grupy, będą analizować każdy – nawet najmniejszy szczegół. Wezmą pod uwagę takie kwestie, jak styl ubierania się czy poglądy.

Takie osoby zwracają uwagę na szczegóły interakcji – jak dana osoba ubrała się na spotkanie, jak pije kawę, czy przepuszcza nas w drzwiach, jakie relacje łączą ją z rodziną, czy lubi zwierzęta albo na kogo głosowała – tłumaczy Agata Loewe. Dla niektórych ważny będzie również seks.

Jak seks wpływa na dalszy rozwój znajomości?

Agata Loewe zauważa, że niektóre osoby przeprowadzą weryfikację poprzez seks. Zwracają również uwagę na kryteria seksualno-relacyjne. Czy ktoś lubi seks niekonwencjonalny, a może jest osobą poliamoryczną? Jak podchodzi do kwestii romantycznej intymności? To zaledwie część kwestii, które mogą rozpatrywać, myśląc o przyszłości związku, a także o tym, czy budowanie relacji z daną osobą ma jakikolwiek sens.

Dr Agata Loewe – psychoterapeutka, seksuolożka, edukatorka. Założyła i prowadzi Instytut Pozytywnej Seksualności. Instagram / Facebook.

10 zasad udanego związku, o których warto pamiętać! Radzi znana terapeutka >>>