Niedawno światło dzienne ujrzał utwór Kazika Staszewskiego pt. Twój ból jest lepszy niż mój, w którym artysta krytykuje zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że prezes PiS pojawił się na Powązkach w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Wspomniana piosenka została doceniona m.in. przez słuchaczy Programu 3. Polskiego Radia. W ubiegły piątek trafiła bowiem na pierwsze miejsce kultowej Listy Przebojów Trójki. Niestety już następnego dnia tekst, który podsumowywał ostatnie zestawienie, zniknął z oficjalnej strony radia. Natomiast Tomasz Kowalczewski poinformował, że notowanie zostało unieważnione. Dyrektor stacji wyjaśnił, że (rzekomo) złamano regulamin, a do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. W sieci rozpętała się prawdziwa burza. Co więcej, wczoraj wieczorem Zbigniew Preisner poinformował za pośrednictwem Facebooka, że Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki. Dodajmy, że dziennikarz był związany zawodowo z tą stacją od 1982 roku. Sytuację w radiowej Trójce skomentowało wielu artystów, którzy nie kryli swojego oburzenia. Wśród nich znalazł się Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło skomentował sytuację w Trójce!

Dawid Podsiadło wydał oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do obecnej sytuacji w radiowej Trójce. Artysta przyznał, że ciężko jest mu powstrzymać emocje. Lista Przebojów Trójki zajmowała szczególne miejsce w jego sercu, a redakcja od zawsze bardzo go wspierała, za co jest im ogromnie wdzięczny. Niestety polityka okazała się ważniejsza od muzyki, a ostatnia sytuacja związana z piosenką Kazika Staszewskiego nawiązuje do komunistycznych praktyk. Właśnie dlatego Dawid Podsiadło stwierdził, że jego piosenki nie powinny być grane przez radiową Trójkę. Całe oświadczenie znajdziecie poniżej. Fani wokalisty oczywiście zrozumieli jego decyzję i bardzo podziękowali mu za jego postawę i słowa.

 

#Hot16Challenge2 – o co chodzi? Na czym polega wyzwanie, w którym wziął udział Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Rosalie. i wielu innych artystów? >>>