Fanki i fani serialu „Wiedźmin” byli w szoku, gdy okazało się, że trzeci sezon będzie ostatnim, w którym zobaczą Henry’ego Cavilla w roli Geralta. Do tej pory aktor nie zdradził powodów odejścia z serialu. Niczego nie dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się też od Netfliksa. Źródła wyjawiły jednak potencjalne przyczyny rezygnacji odtwórcy roli Wiedźmina, którego w serialu zastąpi Liam Hemsworth.

Dlaczego Henry Cavill odszedł z „Wiedźmina”?

Pierwsze przecieki dochodzą do nas z portalu Redanian Intelligence, na którym opublikowany został raport z powodami odejścia Cavilla z serialu. Przede wszystkim informuje nas on, że zmiana w obsadzie miała nastąpić już latem 2021 roku. Wtedy drugi sezon był dopiero kończony. Henry chciał odejść z produkcji, ponieważ jego podejście do roli i historii Geralta różniło się od podejścia twórców i twórczyń. Dla aktora niezwykle ważna jest wierność książkom Andrzeja Sapkowskiego, jednak producenci i producentki miały na ten temat inne zdanie. Wtedy mówiło się, że Cavilla nie zobaczymy już w trzecim sezonie.

Jednak gdy kolejna część serialu została potwierdzona i dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się, że główną rolę odgrywać będzie właśnie Cavill, plotki ucichły. Po renegocjacji kontraktu aktor za każdy odcinek drugiego sezonu dostał podobno ponad milion dolarów. Warto zauważyć, że za pierwszy sezon dostawał „jedynie” 400 tysięcy dolarów za odcinek. Być może podwyższenie stawki zatrzymało serialowego Geralta na dłużej. W trzecim sezonie stawka bowiem znów miała wzrosnąć, nie wiemy jednak (póki co) o ile.

Portal Deadline przekazał, że Cavill podpisał krótkoterminowy kontrakt z Netfliksem. Zgodził się jedynie na trzy sezony. Dużo mówiło się o tym, że powrót do roli Supermana był główną przyczyną odejścia z serialu, jednak aktor zapewniał w przeszłości, że będzie w stanie pogodzić granie na dwóch planach. W wywiadach Henry podkreślał ciągle jednak, że będzie pracować nad „Wiedźminem” pod warunkiem, że serial będzie wierny książkom polskiego autora. Wygląda na to, że to właśnie brak porozumienia z twórcami i twórczyniami oraz inne spojrzenie na produkcję jest najbardziej prawdopodobnym powodem rezygnacji z roli.

Fani i fanki są oburzeni tym, że nowym Wiedźminem zostanie Liam Hemsworth, ponieważ, według nich, Cavill był w tej roli idealny. Powodem ich oburzenia są również plotki, które mówią, że scenarzyści nie lubią książek Sapkowskiego, żartują z nich i nie trzymają się ich fabuły. Zgadzałoby to się z powyższymi informacjami o odejściu Cavilla.

Liam Hemsworth jako nowy Wiedźmin

Miejsce Henry’ego Cavilla zająć ma Liam Hemsworth – aktor znany z „Igrzysk śmierci” i były mąż Miley Cyrus. Podobno decyzja o wyborze właśnie jego do roli Geralta zapadała już wiele miesięcy temu. Prawdopodobnie jeszcze w trakcie kręcenia trzeciego sezonu. Niedawno świat dowiedział się o „nowym Wiedźminie”. Na razie czekamy jednak na trzeci (i ostatni z Henrym Cavillem) sezon produkcji. Na Netfliksie pojawi się on latem 2023 roku. Aby oglądać Liama w roli Geralta, będziemy musiały i musieli więc trochę poczekać.

 

Zobacz także: